Trwa ładowanie...
ycipk-1omohj

Stany Zjednoczone niczym Antarktyda. Hipnotyzujące zdjęcia

W Stanach Zjednoczonych panują rekordowe mrozy. Odczuwalna temperatura dochodzi nawet do - 50 st. C. Chicago wygląda jak skuta lodem mroźna kraina, a jezioro Michigan zamarzło.. Zdjęcia robią wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internet obiegły zdjęcia zamarzniętego jeziora Michigan
Internet obiegły zdjęcia zamarzniętego jeziora Michigan (Getty Images)
ycipk-1omohj

W Stanach Zjednoczonych panują rekordowe mrozy. W środkowo-zachodniej części kraju temperatura spadła do -40 st. C, a przez panujący wiatr odczuwalna wynosi - 50 st. C. Jest zimniej niż na Antarktydzie.

W Chicago średnia temperatura waha się w okolicach -17 st. C, jednak w czwartkowy poranek wynosiła aż -27 st. C. Tak zimno nie było w metropolii od 150 lat. Temperatury spowodowały zamarznięcie jeziora Michigan, wywołując hipnotyzujący efekt.

ycipk-1omohj

Silne mrozy spowodowały, że z jeziora Michigan wydobywa się para wodna. Lód, który pokrył wodny akwen, ma wyższą temperaturę niż powietrze.

ycipk-1omohj

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, żeby nie oddychać głęboko na zewnątrz ze względu na "śmiercionośny wiatr polarny". W wielu miejscach zostały zamknięte szkoły, urzędy i firmy, a także odwołano wiele lotów. Kilka procent domostw zostało odciętych od prądu.

ycipk-1omohj

Amerykanie udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia i filmiki, na których "ostrzegają", żeby nie suszyć prania na balkonie oraz nie jeść na zewnątrz.

ycipk-1omohj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bear Grylls pokazuje, jak przetrwać pod lodem

ycipk-1omohj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1omohj

ycipk-1omohj
ycipk-1omohj