Trwa ładowanie...
d2qo03c

Stany Zjednoczone niczym Antarktyda. Hipnotyzujące zdjęcia

W Stanach Zjednoczonych panują rekordowe mrozy. Odczuwalna temperatura dochodzi nawet do - 50 st. C. Chicago wygląda jak skuta lodem mroźna kraina, a jezioro Michigan zamarzło.. Zdjęcia robią wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internet obiegły zdjęcia zamarzniętego jeziora Michigan
Internet obiegły zdjęcia zamarzniętego jeziora Michigan (Getty Images)
d2qo03c

W Stanach Zjednoczonych panują rekordowe mrozy. W środkowo-zachodniej części kraju temperatura spadła do -40 st. C, a przez panujący wiatr odczuwalna wynosi - 50 st. C. Jest zimniej niż na Antarktydzie.

W Chicago średnia temperatura waha się w okolicach -17 st. C, jednak w czwartkowy poranek wynosiła aż -27 st. C. Tak zimno nie było w metropolii od 150 lat. Temperatury spowodowały zamarznięcie jeziora Michigan, wywołując hipnotyzujący efekt.

Silne mrozy spowodowały, że z jeziora Michigan wydobywa się para wodna. Lód, który pokrył wodny akwen, ma wyższą temperaturę niż powietrze.

d2qo03c

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, żeby nie oddychać głęboko na zewnątrz ze względu na "śmiercionośny wiatr polarny". W wielu miejscach zostały zamknięte szkoły, urzędy i firmy, a także odwołano wiele lotów. Kilka procent domostw zostało odciętych od prądu.

Amerykanie udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia i filmiki, na których "ostrzegają", żeby nie suszyć prania na balkonie oraz nie jeść na zewnątrz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qo03c

Zobacz też: Bear Grylls pokazuje, jak przetrwać pod lodem

d2qo03c

Podziel się opinią

Share

d2qo03c

d2qo03c