Trwa ładowanie...
francja
12-12-2011 10:22

Strasburg. Najpiękniejszy jarmark świąteczny

Stolica Alzacji Strasburg od wielu lat utrzymuje tytuł bożonarodzeniowej stolicy Francji. Miasto zdobią bogate dekoracje i oryginalne oświetlenia. Niemal całe centrum opanował najstarszy w całym kraju świąteczny jarmark.

Strasburg. Najpiękniejszy jarmark świątecznyŹródło: flickr.com by Alexandre Prevot
d1wxf4v
d1wxf4v

Stolica Alzacji - Strasburg- od wielu lat utrzymuje tytuł bożonarodzeniowej stolicy Francji. Miasto zdobią bogate dekoracje i oryginalne oświetlenia. Niemal całe centrum opanował najstarszy w całym kraju świąteczny jarmark.

Pomysłowe dekoracje, setki kolorowych świateł sprawiają, że stolica Alzacji wygląda jak miasto z bajki. Takiej świątecznej ciepłej atmosfery, łączącej niemieckie i francuskie tradycje, nie ma w całym kraju.

Podczas pięciu tygodni *Strasburg *odwiedza blisko dwa miliony turystów, niewiele mniej niż w całym sezonie letnim. W tym roku, pomimo także tutaj widocznego kryzysu, zaplanowano blisko czterysta różnorodnych imprez kulturalnych. W kościołach i salach widowiskowych niemal codziennie odbywają się spektakle, koncerty chórów i zespołów kameralnych.

Centrum miasta i uliczki wokół katedry tradycyjnie już goszczą świąteczny jarmark zwany, zgodnie z wielowiekową tradycją, Christkindelmerick czyli jarmark dzieciątka Jezus. W tym roku organizowany jest on po raz 439.

Centralny plac miasta zdobi ponad 30-metrowa choinka przybrana dekoracjami w kolorach Strasburga i Szwajcarii, która w tym roku jest specjalnym gościem. Zapach goździków, migdałów i grzanego wina, pomimo braku śniegu i kapryśnej aury, przypominają, że święta już blisko.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Andrzej Geber, Strasburg/mm/Siekaj

d1wxf4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wxf4v