Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Świątynia Padmanabhaswamy. Zagadka za zamkniętymi drzwiami

Świątynia Padmanabhaswamy jest jedną z najbogatszych i najpopularniejszych świątyń w Indiach. Jej bogactwo szacuje się na 22 mld dolarów. Jej wnętrza nadal skrywają nieodkryte tajemnice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świątynia Padmanabhaswamy. Zagadka za zamkniętymi drzwiami
Świątynia Padmanabhaswamy. Zagadka za zamkniętymi drzwiami (123RF)

Świątynia Padmanabhaswamy znajduje się w Thiruvananthapuram w Kerali w południowo-zachodnich Indiach. W jej wnętrzu są nieodkryte komnaty i niesamowite skarby. Mimo usilnych starań, żelazne drzwi do jednej z komnat wciąż pozostają zapieczętowane.

Thiruvananthapuram, India - Facade of Padmanabhaswamy temple was built in the Dravidian style and principal deity Vishnu is enshrined in it. architecture details of temle, sculptures 123RF
Thiruvananthapuram, India - Facade of Padmanabhaswamy temple was built in the Dravidian style and principal deity Vishnu is enshrined in it. architecture details of temle, sculptures (123RF)

Obiekt należy do jednej ze 108 świątyń poświęconych kultowi Wisznu. W centralnej części budynku jest Sri Padmanabha, czyli wykuta w kamieniu postać wcielonego boga, który spoczywa na leżance z węży.

Miejscowa legenda od dawna głosiła, że wiele lat temu przodkowie królewskiego rodu ukryli w ścianach świątyni ogromne bogactwa. W 2011 r., w wyniku prowadzonego postępowania, Sąd Najwyższy powołał siedmioosobowy komitet do zbadania świątyni i udokumentowania jej stanu rzeczy. W efekcie odkryto sześć ogromnych skarbców, do których wejścia broniły potężne drzwi. Tylko jednego z nich nie udało się otworzyć.

Do dzisiaj nie wiadomo, co kryje się za jej szczelnie zamkniętymi wrotami. Na potężnym portalu widnieją dwie masywne kobry. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że niektórzy członkowie siedmioosobowej grupy poszukiwawczej ciężko zachorowali podczas próby otwarcia. Niektórzy twierdzą, że za drzwiami ukryty jest tunel, inni, że jest tam bezpośrednie połączanie z dnem oceanu, a otworzenie wrót sprawi, że oceaniczne wody zaleją całe Indie. Bez względu na wszystkie doniesienia, Sąd Najwyższy Indii wydał ostrzeżenie przed otwarciem zagadkowego pomieszczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jezioro pełne szkieletów. Ich historia jest straszna

Podziel się opinią

Share
Slot