Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Szczudlarze, bursztyny i muzea, czyli co zobaczą Kate i William

Trwają gorączkowe przygotowania do wizyty brytyjskiej pary książęcej w Polsce. Poza spotkaniami z politykami i biznesmenami Kate i William zobaczą typowo turystyczne miejsca, które na co dzień odwiedzić może każdy z nas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczudlarze, bursztyny i muzea, czyli co zobaczą Kate i William
(PAP, Fot: Dominic Lipinski)

To, co najlepsze, najpiękniejsze i ma największą wartość historyczną. Takie miejsca w Warszawie i Gdańsku zobaczy para książęca William i Kate wraz z dziećmi.

W Warszawie

Członkowie rodziny królewskiej przejdą się po Krakowskim Przedmieściu, a wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwsza damą odwiedzą także Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspólnie oddadzą hołd powstańcom warszawskim zapalając znicze pod dzwonem "Monter". Obiekt ważący 230 kg znajduje się w centralnej części Muru Pamięci w Parku Wolności.

   Wikimedia Commons CC BY
(Wikimedia Commons CC BY)

Wieczorem w Łazienkach Królewskich odbędzie się przyjęcie na cześć Królowej Brytyjskiej.

Zobacz, czego lepiej nie robić w obecności pary książęcej.

W Gdańsku

Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędzi na Pomorzu. William i Kate najpierw odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, gdzie spotkają się z byłymi więźniami.

    Forum
(Forum, Fot: Lukasz Dejnarowicz)

Wizytę w Gdańsku rozpoczną od spaceru po Starym Mieście, gdzie zobaczą m.in.: występ szczudlarzy, Fontannę Neptuna i warsztat obróbki bursztynu. Będą też mogli skosztować tradycyjnych polskich pierogów i gdańskiej wódki Goldwasser, której charakterystyczną cechą są drobne płatki złota.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Specjalnie na ich powitanie miasto przygotowało 3000 chorągiewek brytyjskich i 3000 gdańskich, którymi machać będą turyści i mieszkańcy miasta. Wiadomo też, że brytyjska para książęca otrzyma bursztynowy prezent od prezydenta miasta Pawła Adamowicza - kolię i spinki do mankietów.

Slot

Kolejny punkt programu nie powinien dziwić, bo to chyba najbardziej brytyjski akcent w Gdańsku. Kate i William odwiedzą Teatr Szekspirowski. Zobaczą, jak działa otwierany dach, zapadnie i jakie są możliwości techniczne sceny.

    PAP
(PAP, Fot: PIotr Wittman)

Książę będzie zapewne uważnie wszystkiemu się przyglądać i wszystko przekaże ojcu. Brytyjski następca tronu - Książę Karol - był bowiem patronem budowy Teatru Szekspirowskiego, a w 1993 roku był w Gdańsku z wizytą.

William i Kate nie odwiedzą nowego gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej. Zobaczą natomiast Europejskie Centrum Solidarności i złożą wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

    PAP
(PAP, Fot: Roman Jocher)

We wtorek wieczorem książęca para wróci do Warszawy. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką.

Podziel się opinią

Share
Slot