Trwa ładowanie...

Sztorm na Bałtyku. "Takich zniszczeń nigdy nie widziałem"

Od soboty 29 stycznia na Bałtyku szaleje sztorm Nadia. Żywioł nie oszczędza plaż, a szczególnie ucierpiał przez niego m.in. klif w Orzechowie. Turyści publikują zdjęcia w sieci. "Jest gorzej, niż mi się wydawało" - komentuje internauta.

Sztorm szalał na Bałtyku przez cały weekend Sztorm szalał na Bałtyku przez cały weekend Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3ut5ge
d3ut5ge

W weekend porywy wiatru w północnej Polsce przekraczały nawet 100 km/h. W woj. pomorskim łamały się drzewa i gałęzie, a w nadmorskiej miejscowości Orzechowo, sztorm niebezpiecznie podmywał nadmorski klif.

Sztorm Nadia podmył klif w Orzechowie

Turyści, którzy w weekend spacerowali brzegiem morza w Orzechowie, mogli zaobserwować wystające z klifu połamane gałęzie i pnie. Sztorm Nadia dokonał sporych zniszczeń, do wody z klifu spadały kolejne drzewa.

"Muszę przyznać, że jest gorzej, niż mi się wydawało" - pisze jeden z internautów w komentarzu do zdjęć opublikowanych na Facebooku. "Różne rzeczy widziałem, mieszkając nad morzem i odwiedzając je podczas sztormów, jednak takich zniszczeń chyba nigdy. Przykro się na to patrzy" - pisze pan Jakub.

Sztorm na Bałtyku wyrządził sporo szkód

- W wyniku gwałtownego sztormu, który zaczął się w ubiegłym tygodniu, przed weekendem, ok. 24 stycznia, stan morza podniósł się do tego stopnia, że wystąpiły bardzo duże szkody na odcinku wybrzeża na wschód od Ustki, w okolicach Orzechowa - mówił w rozmowie z TVN24 Robert Budzich, kierownik obwodu ochrony wybrzeża w Ustce.

d3ut5ge

Morze w zaledwie kilka dni zabrało ok. 8 m pasa wybrzeża. Służby porządkowe mogą się jednak zabrać za sprzątanie szkód wyrządzonych przez sztorm dopiero, kiedy Bałtyk się nieco uspokoi.

Sztorm Nadia odsłonił na Helu zakopaną szalupę

Spacerowiczom w miniony weekend, na wydmie między Juratą a Helem, ukazała się również szalupa. Wcześniej pozostawała przykryta przez piach, jednak sztorm sprawił, że łódź wyłoniła się spod wydmy.

Zdjęcia znaleziska szybko trafiły do internetu, a turyści zgłosili odnalezienie szalupy odpowiednim służbom. Pracownicy Muzeum Obrony Wybrzeża wybiorą się na miejsce, by dokonać oględzin i dokumentacji.

d3ut5ge

Źródło: Ustka Nasze Miasto, TVN24

Wraki sprzed setek lat z ukrytymi skarbami. Bezcenne odkrycie w Izraelu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ut5ge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ut5ge