Tajlandia - co ma wspólnego z Polską?
Tajlandia jest bardzo podobna do Polski, jeśli chodzi o różnorodność oferty - mówi podróżniczka Dagmara Bałusz w programie #dziejesienazywo. W tym egzotycznym zakątku świata, podobnie jak w naszym kraju, jest duża różnorodność oferty. Tak jak w Polsce, jest tam dostęp zarówno do jezior, morza, gęstych lasów i gór. Północna część Tajlandii jest bardzo zielona. Jest to teren górzysty, a na wielu obszarów przypomina dżunglę.
- Tajlandia jest bardzo podobna do Polski, jeśli chodzi o różnorodność oferty *- mówi podróżniczka Dagmara Bałusz w programie *#dziejesienazywo. Tak jak w Polsce, jest tam dostęp zarówno do jezior, morza, gęstych lasów, jak i gór. Północna część Tajlandii jest bardzo zielona. Jest to teren górzysty, a na wielu obszarach przypomina dżunglę.
Często podróżnicy utożsamiają Tajlandię ze zjawiskowymi widokami, białymi plażami, wspaniałą kuchnią, fascynującymi zabytkami i doskonałymi warunkami do wspinaczki skałkowej i sportów wodnych. Także mieszkańcy są uważani za niezwykle przyjaźnie nastawionych wobec przyjezdnych. Tajlandia nazywana jest krajem uśmiechu, jednak osoby, które dobrze znają kulturę tego narodu mówią, że większość tych uśmiechów dobieranych jest w zależności od potrzeby i sytuacji. Dagmara Bałusz opowiada, że część jej znajomych, którzy tam żyją, zauważyło, że Tajowie, jeśli chodzi o relacje, dopuszczają obcokrajowców tylko do pewnego momentu. Mocno odczuwa się, że są enklawy białych ludzi i do nich raczej Tajów się nie zaprasza - działa to też w drugą stronę.
Podróżniczka Dagmara Bałusz opowiada o Tajach:
wg/udm