Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Tak lokalsi wiedzą, że jesteś turystą. 7 największych wpadek

Wybierasz się na urlop, ale nie nazwiesz siebie typowym turystą? No cóż, jesteś w błędzie. Od Londynu przez Barcelonę po Nowy Jork, mieszkańcy cię rozpoznają. I to przez rzeczy, których kompletnie się nie spodziewałeś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokalsi rozpoznają turystów nie tylko po aparatach
Lokalsi rozpoznają turystów nie tylko po aparatach (Pixabay.com)

– Za każdym razem, kiedy słyszę "Barca", nóż mi się w kieszeni otwiera – mówi w rozmowie z BuzzFeed barcelończyk. No tak, ten skrót jest dość mocno zakorzeniony. Ale kto by pomyślał, że tak irytuje lokalsów. Podobne odczucia mają mieszkańcy Moskwy, kiedy słyszą gwizdy. – Gwiżdżesz w budynku, jesteś turystą. A to dlatego, że dla Rosjan coś takiego odbiera zdrowie – mówi moskwianin.

Gwizdanie nie przeszkadza za to paryżanom. Denerwuje ich coś zupełnie innego, a mianowicie, kiedy ktoś nazwie dwa nowe lotniska nazwą starego: Charles'a de Gaulle'a. – Kiedy żyłem w Paryżu, nikomu to przez głowę nie przeszło – mówi były mieszkaniec stolicy Francji. W Singapurze lotnisko to lotnisko, ale biada ci, jeśli zaczniesz żuć gumę w miejscu publicznym. – To nielegalne. Lokalsi boją się złamać prawo w taki sposób – tłumaczy singapurczyk.

Byliście kiedyś w Edynburgu? Powinniście wiedzieć, że mieszkający tam ludzie nie wymawiają ostatniej litery, czyli G. Zamiast niej mówią "burra". Przy pierwszej czy następnej wizycie, warto mieć to z tyłu głowy. Podobnie sprawa ma się, gdy idzie o słynne brytyjskie śniadanie. Ostatnią rzeczą, jaką warto zrobić w Londynie, to… je zamówić. – Typowy londyńczyk zadowoli się płatkami prosto z pudełka – śmieje się jeden.

Z kolei nowojorczyka rozbawimy idąc na Times Square. – Żaden szanujący się mieszkaniec za nic się tam nie wybierze – czytamy w przewodniku po wpadkach Buzzfeedu. Wróćmy do Europy, konkretnie zahaczmy o Rzym. W Wiecznym Mieście turystę rozpozna się po "byciu ekstremalnie białym". A jeśli wpadniemy do Amsterdamu, pamiętajmy, by nie zakładać kasku na głowę.

Zobacz także: Najgłupsze pytania turystów do przewodników

Podziel się opinią

Share
Slot