Trwa ładowanie...
04-10-2011 18:41

Tatry Mountain Resort – narciarskie perełki

Firma Tatry Mountain Resorts w ciągu blisko 20 lat swojej działalności zdołała utworzyć obiekty, które są obecnie największymi kurortami wypoczynkowymi w słowackich Tatrach. Składają się na nie nowoczesne wyciągi i trasy narciarskie, profesjonalne szkółki, eleganckie restauracje i hotele. Dzięki nim spółka zdobyła pozycję największego operatora turystycznego w Europie Środkowej. Tak duży sukces firmy opiera się na dogodnej lokalizacji ośrodków – w pobliżu rozbudowanej infrastruktury drogowej i w bliskiej odległości od lotnisk w Popradzie i Krakowie.

Tatry Mountain Resort – narciarskie perełkiFot: Tatry Mountain Resorts
d3jn0or
d3jn0or

*Tatralandia *
Tatralandia to pierwszy i jednocześnie największy park wodny w Europie Środkowej. Ośrodek położony jest w regionie Liptov, otoczonym przez najwyższe góry na Słowacji – Tatry Wysokie, Tatry Niżne, Wielką Fatrę, Małą Fatrę i Góry Choszczańskie. Kurort obejmuje również kompleks mieszkalny złożony z 700 miejsc noclegowych. Odwiedzający mają do dyspozycji 13 basenów z wodą termalną i zwyczajną oraz 30 zjeżdżalni, z których duża część jest dostępna przez cały rok.

Woda o temperaturze 38° C pochodzi ze źródeł, znajdujących się na głębokości 2500 m. Firma Tatry Mountain Resorts od początku swojej działalności przykłada dużą wagę do dbałości o środowisko naturalne. Dlatego woda termalna wykorzystywana jest nie tylko do napełniania basenów, ale służy również jako źródło energii. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować zużycie paliw kopalnych i ograniczyć emisję CO2. W kurorcie można skorzystać ze sklepów, kin, wypożyczalni sprzętu sportowego, a także centrum SPA. Dla najmłodszych zostało utworzone ZOO ze zwierzętami domowymi oraz miasteczko – Western City. Na terenie ośrodka znajdują się też centrum konferencyjne oraz mini golf.

Jasná Tatry Niżne
Kurort ten, położony w Tatrach Niżnych, jest największym kompleksem narciarskim w Europie Środkowej. Obecnie otacza go, po północnej i południowej stronie Chopoka, ponad 36 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyciągi obsługują 25 tys. osób na godzinę, a na turystów czekają liczne atrakcje – nie tylko narciarskie. Kompleks na górze Chopok obejmuje blisko 80 hektarów, z czego ponad połowa to tereny narciarskie. Trasy są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu narciarze mogą korzystać ze stoków nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych przez 5 miesięcy w roku. Do dyspozycji narciarzy oddano 7 kolejek gondolowych i 16 wyciągów.

d3jn0or

Obecnie na samą górę można dostać się wyciągiem. Natomiast już w sezonie 2012/2013 będzie kursowała kolejka, która zabierze na szczyt blisko 2 500 osób na godzinę, a podróż potrwa niespełna 7 minut. To miejsce wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, doświadczonych narciarzy, jak i freeriderów. Kurort oferuje szeroki wybór hoteli i restauracji, zlokalizowanych na różnych wysokościach. Na gości czekają ponadto wypożyczalnie sprzętu sportowego, szkoła narciarska oraz centrum testowe, w którym można wypożyczyć i przetestować narty znanych marek z nadchodzącego sezonu 2011/2012.

Wysokie Tatry
Nowoczesny kurort położony w Tatrach Wysokich zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych i turystyki górskiej w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smochowcu czy Szczyrbskim Pleso. Dla miłośników narciarstwa przygotowano 26 kilometrów tras, z których niemal połowa jest sztucznie naśnieżana. Na stoku działa 18 nowych wyciągów, obsługujących ponad 19 000 osób na godzinę. Pobliskie sklepy i wypożyczalnie oferują szeroki wybór sprzętu, a początkujący mogą skorzystać z zajęć w szkółce narciarskiej.

Na gości czekają również inne atrakcje, np. sanki czy rakiety śnieżne. Ośrodek działa przez cały rok. Turyści przyjeżdżający tu poza sezonem zimowym mogą odwiedzić Ekopark ze świstakami na Łomnickim Stawie 1751 m npm czy kolejką wjechać na Łomnicki Szczyt, drugi najwyższy szczyt na Słowacji. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie – specjalnie dla nich utworzono ścieżkę edukacyjną z zadaniami rozwijającymi wyobraźnię.

d3jn0or
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jn0or