Trwa ładowanie...
holderName

Tatry. Zdjęcie toprowców hitem internetu. "Ogromy szacun dla was wszystkich"

Fotografie z nocnej akcji w Tatrach pojawiły się na facebookowym profilu TOPR. Jedna szczególnie zwróciła uwagę internautów. Wyraża więcej niż tysiąc słów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toprowcy odpoczywają po nocnej akcji
Toprowcy odpoczywają po nocnej akcji (Krzysztof Starnawski, TOPR)
holderName

Toprowcy po akcji posilają się w schronisku nad Morskim Okiem. Takich fotografii w zbiorach TOPR jest pewnie wiele, ale ujęcie Krzysztofa Starnawskiego z 13 października wyróżnia się jednym. Uderzająca jest ogromna liczba ratowników przy stołach.

Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek miała miejsce akcja ratunkowa na Rysach, gdzie utknęło pięciu turystów z Niemiec. W wielogodzinnej akcji brało udział aż 42 ratowników. TOPR przyznaje, że panowały wówczas bardzo trudne warunki atmosferyczne. Niski pułap chmur uniemożliwił użycie śmigłowca, padał śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. Akcja trwała ok. 12 godzin.

holderName

TOPR podzielił się zdjęciami z tych trudnych chwil. "Wielki szacun dla Was za to co robicie", "Szacunek i podziw jak zawsze!", "Czapki z głów dla wszystkich z TOPR", "Jesteście wielcy!" - czytamy komentarze internautów, których pod postem są setki.

Tatry - wyjątkowo trudna akcja TOPR

Przypomnijmy, że niemieccy turyści na Rysy weszli od słowackiej strony, następnie rozpoczęli zejście na terenie TPN. Wtedy wydarzył się wypadek. Jedna z kobiet spadła spod samego szczytu Rysów około 200 m w dół, doznając poważnych obrażeń. Ratownicy udzielili jej pomocy i znieśli ją na noszach.

holderName

Pozostałe osoby - dwie kobiety i dwóch mężczyzn także potrzebowali pomocy. Wszyscy byli wyczerpani i lekko wychłodzeni, ale nie doznali fizycznych obrażeń. Przy asekuracji ratowników, o własnych siłach, zostali bezpiecznie sprowadzeni w okolice schroniska nad Morskim Okiem i dalej zostali przewiezieni do szpitala w Zakopanem.

Źródło: TOPR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName