Trwa ładowanie...

Turcja. Michał Szpak zachwycony Kapadocją

Kapadocja to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc w Turcji. Fascynująca kraina tufowych formacji, podziemnych miast i wykutych w skałach kościołów robi wrażenie na turystach z całego świata. Na Facebooku i Instagramie zachwyca się tym miejscem Michał Szpak.

Kapadocja robi wrażenieKapadocja robi wrażenieŹródło: 123RF
d7ga74t
d7ga74t

Kapadocja to kraina geograficzna o randze historycznej. Nazwa Kapadocja oznacza po persku kraj pięknych koni. Nie bez powodu. W Kapadocji bardzo popularna jest turystyka konna. Nie brakuje tu urokliwych tras.

Kapadocja - skalne miasta

Ale Kapadocja słynie głównie ze skalnych miast, a dokładniej wykutych w ścianach i zboczach form tufowych.

Najpiękniejsze formacje skalne znajdziemy w Parku Narodowym Göreme, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Okolicę otaczają wulkany, co tworzy iście księżycowy krajobraz, zwłaszcza w połączeniu z naturalnie wytworzonymi 60 mln lat temu wąwozami czy jaskiniami. Plastyczne popioły po każdorazowej erupcji podlegały działalności warunków naturalnych i na etapie wypiętrzania gór Taurus powstawały liczne stożki oraz źródła mineralne.

Kapadocja - balony

Konie i formacje skalne to jednak nie wszystko, co kojarzy się z Kapadocją. Balony to coś, co jest nierozerwalnie związane z tą krainą.

d7ga74t

Najwięcej można ich oglądać o wschodzie słońca, kiedy turyści podziwiają budzącą się do życia magiczną krainę właśnie z kosza balonowego. Podobnie jest o zachodzie słońca. To niezwykle popularne wycieczki wśród przybywających do Kapadocji turystów. Z powietrza widać doskonale całą okolicę.

Michał Szpak w Kapadocji

Ale sam widok balonów na niebie także robi ogromne wrażenie. Taka fotka z wakacji to gwarancja tysiąca lajków na Facebooku czy Instagramie.

Przekonał się o tym Michał Szpak, które przebywa obecnie w Turcji. Pod wstawionym na Facebooku zdjęciem z Kapadocji zebrał już prawie 8 tys. lajków i prawie 300 komentarzy.

d7ga74t

"Kolejny z cudów zaliczony" - napisał Szpak pod zdjęciem z balonami w tle. "Widoki niesamowite" - komentują internauci.

Na instagramowym stories widać, że Szpak jest zachwycony Kapadocją. Skalne miasteczka zwiedzał nie z powietrza, ani też nie konno. Świetnie bawił się za to na quadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

d7ga74t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ga74t