Trwa ładowanie...

Turyści w Rzymie załamani. Zamiast zabytków, oglądają rusztowania

W mediach społecznościowych krąży lista zabytków, których turysta nie zobaczy teraz w Rzymie. Wszystko przez prace remontowe, które trwają w ramach przygotowań do Roku Świętego. Symbole Wiecznego Miasta są ogrodzone i zasłonięte z powodu robót.

Turyści widzą teraz w mieście głównie rusztowaniaTuryści widzą teraz w mieście głównie rusztowaniaŹródło: PAP, fot: RICCARDO ANTIMIANI
d2k2r0t
d2k2r0t

Poziom irytacji w Rzymie rośnie z dnia na dzień. Turyści z zagranicy, ale także z Włoch są załamani, gdy przyjeżdżają do Wiecznego Miasta, a na miejscu okazuje się, że jego symbole są "opakowane" - takie stwierdzenie krąży w sieci od tygodni.

Rusztowania zamiast zabytków

Wszędzie widać bariery, ogrodzenia, rusztowania, zamknięte ulice, tablice z informacją o zakazie wstępu. Turyści po przyjeździe często komentują, że to najgorszy moment na wizytę Rzymu, jaki mogli sobie wybrać.

W mieście trwa w tej chwili ponad 6 tys. remontów, m.in. dotyczących zabytków, na mniejszą lub większą skalę. Nie wiadomo, czy uda się zakończyć je wszystkie to do inauguracji ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego, która odbędzie się 24 grudnia. W przyszłym roku oczekiwanych jest z tej okazji ok. 30 mln pielgrzymów i turystów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jest jak pływający hotel. Na pokładzie wielu Polaków

Plac Wenecki stał się ogromnym placem budowy stacji metra, wokół którego wąskimi przejściami przeciskają się tłumy rzymian i zwiedzających. Wysokie zielone silosy i dźwigi zasłaniają widok na Ołtarz Ojczyzny. Z powodu tych robót znacznie utrudniony jest także dostęp do alei Fori Imperiali, prowadzącej do Koloseum.

d2k2r0t

Rusztowania i ogrodzenia zasłaniają fontannę Berniniego na Piazza Navona. Zamknięto też dostęp do fontanny di Trevi, w której w związku z pracami konserwacyjnymi nie ma wody.

Przed fontanną di Trevi ustawiono basen na monety PAP
Przed fontanną di Trevi ustawiono basen na monetyŹródło: PAP, fot: RICCARDO ANTIMIANI

Barokowy zabytek został ogrodzony przez przezroczyste panele. Najnowszym elementem jest platforma spacerowa, z której można podziwiać fontannę - pieniążki można zaś wrzucać do małego basenu ustawionego poniżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k2r0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k2r0t

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj