Trwa ładowanie...

Turystyczny Fundusz Zwrotów. Rząd szykuje pomoc dla branży turystycznej

Szykuje się kolejne wsparcie dla branży turystycznej, która ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Turystyczny Fundusz Zwrotów ma zagwarantować klientom biur podróży pieniądze za niewykorzystane wycieczki. Powstanie też Fundusz Pomocowy dla branży.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Każde wsparcie dla branży turystycznej jest ważneKażde wsparcie dla branży turystycznej jest ważneŹródło: 123RF
dh4rjh8
dh4rjh8

Tarcza z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać od jesieni - podało kilka dni temu Ministerstwo Rozwoju. Ma zrekompensować firmom i turystom straty związane z odwołaniem wycieczek i wyjazdów. - Powstanie Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczonym Funduszu Gwarancyjnym, który będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę bezpośrednio na ich konto, przy kilkuprocentowym udziale firm turystycznych - poinformowała w komunikacie wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jednym słowem, rząd szykuje zastrzyk gotówki dla branży turystycznej pogrążonej w koronakryzysie. Państwo weźmie na siebie sfinansowanie zwrotu środków za niewykorzystane wycieczki i dofinansuje branżę poprzez specjalne pożyczki.

Turystyczny Fundusz Zwrotów - od kiedy?

Nawet 300 mln zł ma zasilić nowy fundusz dla turystyki. Pieniądze z tej puli trafią do klientów biur podróży, których wycieczki zostały odwołane przez pandemię.

dh4rjh8

- Turystyczny Fundusz Zwrotów ruszy niebawem - po wejściu ustawy w życie, natomiast Turystyczny Fundusz Pomocowy z początkiem 2021 roku - powiedział PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Wiceszef resortu rozwoju wyjaśnił, że nowe regulacje umożliwią ubieganie się przez organizatorów turystyki o wypłatę - na rzecz podróżnych - pieniędzy wpłaconych na poczet imprez turystycznych, które nie odbyły się w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Mówiąc wprost - państwo sfinansuje wypłatę pieniędzy dla klientów, którzy nie skorzystali z wycieczek.

Powołanie Turystycznego Funduszu Pomocowego ma na celu wsparcie organizatorów turystyki w przyszłości, w sytuacjach podobnych do obecnej. Składka na TFP będzie odprowadzana w wysokości nie wyższej niż 30 zł od każdego podróżnego na poczet zawartej umowy o imprezę turystyczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odc. 3

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dh4rjh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh4rjh8