Trwa ładowanie...
d1ige2e

Bon turystyczny 500 plus. Hotele robią, co chcą

Wiele rodzin z realizacją bonu turystycznego czekało na koniec wakacji. Niestety okazuje się, że nie wszystkie obiekty, które realizowały tę formę płatności latem, robią to teraz. Przekonała się o tym nasza czytelniczka, której odmówiono zapłaty bonem za tydzień w hotelu w górach. - Czy to jest fair? - zastanawia się kobieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czytelniczka była w szoku, gdy dostała taką odpowiedź od hotelu
Czytelniczka była w szoku, gdy dostała taką odpowiedź od hotelu (Getty Images)
d1ige2e

"Jestem w szoku! Dostaliśmy bon turystyczny na troje dzieci. Chcieliśmy wykorzystać go we wrześniu, gdyż w wakacje już byliśmy na wyjazdach, a przyszłoroczny urlop mamy już zaplanowany" - napisała czytelniczka poprzez platformę dziejesie.wp.pl. Poprosiła o nieujawniane danych swoich i hotelu.

Bon turystyczny 500 plus - nie przyjmują zapłaty bonem, bo... nie

Kobieta próbowała zarezerwować pokój w hotelu w górach na tydzień w połowie września. Miejsce wybrała z listy obiektów, które akceptują bon turystyczny. Zrobiła rezerwację i wówczas okazało się, że nie będzie możliwości zapłaty bonem.

d1ige2e

"Niestety nie będzie można zrealizować bonu. Bon będziemy realizować tylko w sezonie letnim - lipiec, sierpień. Przyjazd we wrześniu jest możliwy, ale bez bonu" - taką odpowiedź otrzymała sms-em.

"Czy jest to fair? Jesteśmy z mężem zbulwersowani. Czy to hotel ma dyktować nam czas, w którym mamy wypocząć z dziećmi?!" - zastanawia się czytelniczka.

Bon turystyczny 500 plus - czy można nie przyjąć opłaty?

Lista obiektów, w których można zrealizować bon znajduje się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Zapytaliśmy jej rzecznika prasowego, czy podmioty z listy mogą dowolnie decydować o tym, w jakim czasie bony będą realizowane?

d1ige2e

- Zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o polskim bonie turystycznym, dokonanie rejestracji oznacza zobowiązanie do zamieszczenia informacji o możliwości dokonywania płatności za pomocą bonu za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, o których mowa w art. 5 ust. 1, w szczególności w miejscu ich realizacji lub oferowania - wyjaśnia Grzegorz Cendrowski z POT. - Ponadto zgodnie z art. 9. ust. 1., prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu przysługuje przedsiębiorcy turystycznemu oraz organizacji pożytku publicznego znajdującym się na liście przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego mających prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu.

Reasumując obiekt, który znajduje się na liście ma prawo przyjąć taką płatność, ale nie musi tego robić.

- Warto podkreślić, że jeżeli przedsiębiorca nie chce realizować płatności bonem, to w każdym czasie może złożyć oświadczenie o rezygnacji z programu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Polska Organizacja Turystyczna usunie wtedy go z listy zamieszczonej na stronach internetowych POT - dodaje Cendrowski.

d1ige2e

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bon nie dla wszystkich? "To bardzo pojedyncze problemy"

d1ige2e

Podziel się opinią

Share
d1ige2e
d1ige2e