Trwa ładowanie...

Tysiące rosyjskich turystów utknęły za granicą. Mają problem z powrotem

Ponad 150 tys. rosyjskich turystów przebywa obecnie za granicą, w tym około 27 tys. znajduje się w krajach, z których powrót do Rosji jest problematyczny - podało w Stowarzyszenie Rosyjskich Organizatorów Turystyki (ATOR).

150 tys. turystów z Rosji przebywa obecnie za granicą150 tys. turystów z Rosji przebywa obecnie za granicąŹródło: Adobe Stock, fot: Nedopekin Yuriy
d1b8a6u
d1b8a6u

Analitycy z ATOR obliczyli, że w sumie za granicą może przebywać obecnie ponad 150 tys. rosyjskich turystów, w tym ponad 27 tys. w krajach europejskich, na Karaibach czy w Stanach Zjednoczonych, skąd powrót do Rosji jest problematyczny, podaje agencja Interfax.

150 tys. rosyjskich turystów przebywa za granicą

W obecnej sytuacji touroperatorzy nie będą w stanie sami repatriować wszystkich turystów - podkreśla ATOR.

"Oczywiste jest, że będą potrzebować pomocy ze strony m.in. Rosyjskiej Agencji Turystyki, ale przede wszystkim Ministerstwa Transportu Rosji. Należy się zająć repatriacją turystów z krajów, które zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych" - czytamy w oświadczeniu stowarzyszenie.

d1b8a6u

Loty repatriacyjne do Rosji

ATOR podkreśla, że jest możliwość porozumienia z wieloma krajami Unii Europejskiej w sprawie stworzenia specjalnych jednorazowych korytarzy dla takich repatriacyjnych "lotów humanitarnych".

Źródło: Interfax

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tysiące ogromnych baniek pod lodem na jeziorze. Zaskakujący widok w Chinach

d1b8a6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1b8a6u