Trwa ładowanie...

Utrudnienia dla podróżujących PKP. Wszystko przez wykolejony pociąg

Czwartkowy poranek nie rozpoczął się dobrze dla podróżnych, jadących z Białegostoku do Warszawy. Tuż po wyjeździe z dworca pociąg pospieszny wykoleił się, przez co ruch na trasie m.in. do stolicy został wstrzymany.

Pociąg wykoleił się niedługo po rozpoczęciu kursu Pociąg wykoleił się niedługo po rozpoczęciu kursu Źródło: Policja Podlaska
d2oao5c
d2oao5c

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia br. w godzinach wczesnoporannych. Pociąg pospieszny nr 1102/3 relacji Białystok - Warszawa Zachodnia wykoleił się na szlaku kolejowym niedługo po wyjechaniu z dworca, około 200 m za tunelem Fieldorfa Nila.

Niebezpieczne zdarzenie

Pociągiem pospiesznym podróżowało około 150 osób. Poza odrobiną strachu, którego się najadły, na szczęście nikomu nic się nie stało. Skład częściowo nie stoi na torach, a w związku z tym wstrzymany został ruch pociągów m.in. do stolicy naszego kraju.

- Pociąg wykoleił się trzema osiami, nikomu nic się nie stało. Maszyna częściowo stoi na torach i będzie ponownie "wkolejana" przez specjalny pociąg ratowniczy. Potrwa to pewnie kilka godzin, jak długo, trudno w tej chwili dokładnie oszacować - poinformował Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK. Aktualnie przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana, aby ją ustalić, zostanie powołana m.in. specjalna komisja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polskie miasto przyciąga turystów. "Jest atrakcyjne przez cały rok"

d2oao5c

Utrudnienia dla pasażerów

Tomasz Łotowski w rozmowie z PAP dodał również, że wszyscy pasażerowie zostali zabrani komunikacją zastępczą przygotowaną przez PKP Intercity i powinni do Warszawy dotrzeć autobusami.

Ruch pozostałych pociągów nie tylko w stronę stolicy Polski, ale także w kierunku Ełku i Bielska Podlaskiego został wstrzymany. Przedstawiciel PKP PKL poinformował, że na razie nie wiadomo, jakie rozwiązania przyjmą przewoźnicy, tzn. czy będzie komunikacja zastępcza i w jakiej formie.

Aktualizacja z godz. 8:50: Aktualnie przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową na liniach: Białystok - Warszawa, Białystok - Ełk i Białystok - Czeremcha. Szczegóły tej komunikacji są ustalane. Tomasz Łotowski dodał, że pasażerowie powinni stosować się do komunikatów wygłaszanych na stacjach. - Tam będą informacje, co powinni zrobić. Drużyny konduktorskie w pociągach też informują o sytuacji - wyjaśnił.

Aktualizacja godz. 13:00: Przywracany jest rozkładowy ruch pociągów w Białymstoku. Zakończyły się prace naprawcze na linii w kierunku stolicy, w niedługim czasie powinny zakończyć się również na torach w kierunku Ełku i Bielska Podlaskiego.

d2oao5c
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2oao5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oao5c