Trwa ładowanie...

W centrum Londynu powstanie "Tulipan". Będzie miał 305 m

Najbardziej charakterystycznym budynkiem dla Londynu jest Big Ben, czyli wieża zegarowa Elizabeth Tower. Okazuje się, że będzie musiał konkurować z nowym obiektem architektonicznym. Po kilku latach planowania The Tulip otrzymał pozwolenie na budowę.

W centrum Londynu powstanie "Tulipan". Będzie miał 305 mŹródło: 123RF
d2ludgo
d2ludgo

W Londynie powstanie wieża widokowa The Tulip, czyli po prostu Tulipan. Obiekt jest autorstwa renomowanej pracowni architektonicznej Foster + Partners. W Polsce znana jest m.in. z budynku Metropolitan przy Placu Piłsudskiego oraz nowo powstającego w Warszawie wieżowca Varso.

Tulipan będzie mierzył 305 metrów wysokości, co uczyni go najwyższym budynkiem w Londynie. Dla porównania Big Ben ma zaledwie 96,3 metrów. Wieża ma stanąć w ścisłym centrum miasta. Będzie wyposażona również w nowoczesne technologie. Głównie będzie funkcjonowała jako atrakcja turystyczna, w której znajdzie się najwyższy w Europie taras widokowy, hotel oraz restauracje.

Wieża długo czekała na akceptację, ponieważ zarówno miejscy architekci, jak i władze uważali, że jest ona zbyt nowoczesna. Jako argument podawali, że nie będzie pasowała do architektury stolicy. Obawiali się również zakłóceń systemów radarowych wspomagających nawigację samolotów. Jednak udało się przegłosować projekt Tulipana. Budowa ma rozpocząć się w 2020 roku, natomiast oddanie do użytku zaplanowano na 2025 rok.

Źródło: whitemad.pl

d2ludgo

Zobacz także: Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

**

**

d2ludgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ludgo