Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Bon turystyczny 500+. Projekt trafił do Sejmu

Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Zgodnie z nim na dziecko przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł. Koszt programu wraz z kosztami obsługi nie ma nie przekroczyć 4 mld zł.

Share
Pieniądze z bonu wydasz na urlop w Polsce
Pieniądze z bonu wydasz na urlop w PolsceŹródło: Getty Images, ewg3D
d2wov91

W czwartek, 18 czerwca do Sejmu trafił projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Jeśli inicjatywa prezydencka zostanie zaakceptowana, wówczas na każde dziecko będzie przysługiwać 500 zł.

Wedle projektu ustawy, bony będą ważne do końca marca 2022 r. Co ważne, decydować będzie data płatności, czyli usługa może zostać zrealizowana po tym terminie, ale ważne żeby była opłacona.

d2wov91

Bon turystyczny - kto dostanie?

Świadczeniem będą objęte osoby korzystające z programu Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługiwać będzie jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł. Będą mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci urodzone do końca marca 2022 r. Co ważne, rodzice dzieci niepełnosprawnych dostaną drugie 500 zł, czyli w sumie 1000 zł.

"Dodatkowe wsparcie kierowane do rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne stanowi przejaw troski o te osoby. Przyznanie rodzicom i opiekunom dzieci niepełnosprawnych dodatkowego świadczenia w formie bonu w wysokości 500 zł jest formą realnego, efektywnego instytucjonalnego wsparcia – mechanizmem stwarzającym rzeczywistą możliwość uczestnictwa dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin w życiu społecznym poprzez ich udział w rekreacji i wypoczynku, przeciwdziałając w ten sposób ich społecznemu wykluczeniu" - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Bon turystyczny - w jakiej formie?

Bon będzie można aktywować na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po potwierdzeniu lub aktualizacji danych, bon zostanie aktywowany, a jego numer wysłany na adres e-mail lub numer telefonu.

Bony będzie można wykorzystać wyłącznie na noclegi, imprezy turystyczne lub usługi świadczone w kraju.

d2wov91

Lista obiektów zostanie opublikowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Według szacunków, takich miejsc ma być na ok. 100 tys.

Koszt programu

Oszacowano, że koszt bonu nie przekroczy 4 mld zł. Źródłem finansowania będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

Ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

d2wov91

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Ruszyły loty międzynarodowe z Polski. Byliśmy na lotnisku w Gdańsku

d2wov91

Podziel się opinią

Share
d2wov91
d2wov91