Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Dubaj otwiera granice

Dubaj jest gotowy na przyjęcie turystów od 7 lipca 2020 r. – taką informację w niedzielę ogłosił Najwyższy Komitet ds. Zarządzania Kryzysowego i Klęsk żywiołowych.

Lotnisko w DubajuLotnisko w DubajuŹródło: Getty Images
d1gprxf
d1gprxf

Rezydenci i turyści przekraczający granicę Dubaju będą musieli przedstawić wyniki ostatniego testu na obecność COVID-19 lub przejść taki test po lądowaniu na lotnisku. Mowa o teście genetycznym PCR, którego wynik jest ważny przez 96 godzin. Przeprowadzenie go wymaga specjalistycznego sprzętu, który może obsługiwać odpowiednio przeszkolony personel, a także przestrzegania szczególnych środków bezpieczeństwa.

 Dubaj otwiera granice

Wjazd wszystkich odwiedzających odbywa się zgodnie z oficjalnym rozkładem lotów na lotniskach w Dubaju i pod warunkiem, że lotniska będą działać również w miejscu docelowym.

Zgodnie z wytycznymi wydanymi przez komitet ci, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, zostaną objęci 14-dniową kwarantanną oraz poniosą koszty izolacji i leczenia.

d1gprxf

Ponadto komisja ogłosiła, że ​​od poniedziałku, 22 czerwca lotniska w Dubaju zaczną przyjmować mieszkańców, którzy na czas lockdownu utknęli za granicą.

Od tego dnia również obywatele i rezydenci będą mogli podróżować poza Dubaj. Wcześniej wytyczne stanowiły, że linie lotnicze mają prawo zawrócić podróżujących, jeśli zauważyliby u nich jakiekolwiek objawy COVID-19.

Podróże do Dubaju – obecne wytyczne

Przypomnijmy, że Polacy na razie mogą latać jedynie do krajów Unii Europejskiej. "Aktualnie granice Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla ruchu turystycznego pozostają zamknięte. Powrót do PZEA jest możliwy jedynie dla rezydentów po spełnieniu dodatkowych warunków. Linie lotnicze Emirates i Etihad planują wznowienie regularnych lotów od 1 lipca 2020 r." – czytamy dziś na stronie gov.pl.

Burdż Chalifa. Oto najwyższy budynek świata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gprxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gprxf