Trwa ładowanie...

Wakacje 2021. Hiszpania otwiera się na turystów

Hiszpański rząd ogłosił, że kraj otworzy się na turystów 14 maja. Minister turystyki Maria Reyes Maroto zastrzegła jednak, że data ta będzie zależna od postępu szczepień wewnątrz kraju. Zapowiadane jest także wprowadzenie paszportów szczepionkowych.

Share
Costa Brava, Hiszpania
Costa Brava, Hiszpania Źródło: Getty Images
dfamgmz

Hiszpańska minister turystyki Maria Reyes Maroto zapowiedziała, że otwarcie sezonu turystycznego nastąpi, gdy zaszczepione zostanie 30-40 proc. społeczeństwa. Prędkość szczepień w kraju pozwala jednak sądzić, że uda się to osiągnąć już w kwietniu.

Rząd Hiszpanii planuje też wprowadzić koronapaszporty dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Okazją do sprawdzenia ich działania mogą być organizowane 19 maja w Madrycie targi Fitur. Impreza wystawiennicza adresowana jest właśnie do branży turystycznej.

dfamgmz

- Targi Fitur mogą stać się początkiem wdrażania w naszym kraju koronapaszportów - zapowiedziała Reyes Maroto. Minister podkreśla, że Hiszpanii zależy na jak najszybszym odblokowani turystyki, która stanowi kluczowy sektor krajowej gospodarki.

Wielkanoc w Hiszpanii

Do absurdalnej sytuacji w kraju ma natomiast dojść w czasie świąt Wielkiejnocy. Zgodnie z zapowiedzią lokalnych służb sanitarnych, mieszkańcy Hiszpanii ze względu na restrykcje pandemiczne nie będą mogli podróżować po kraju, ale do Madrytu będą mogli przybywać zagraniczni turyści.

Od 23 listopada 2020 r. wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski), zobowiązani są do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

dfamgmz

Wielu turystów przyjeżdża do Hiszpanii z sąsiedniej Francji, gdzie obowiązują znacznie ostrzejsze restrykcje. We Francji trzeba być w domu już o godzinie 18:00, podczas gdy w Madrycie godzina policyjna rozpoczyna się o 23:00.

Czego nie wiecie o Hiszpanii. Niezwykły język gwizdów mieszkańców jednej z wysp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfamgmz

Podziel się opinią

Share
dfamgmz
dfamgmz