Trwa ładowanie...

Wakacje 2022. Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Wraz z początkiem wiosny i przyjemnymi temperaturami wielu Polaków zaczyna planować krótsze i dłuższe urlopy na 2022 rok. W związku z tym rodzinom, które jeszcze nie wykorzystały bonu turystycznego, przypominamy, komu on przysługuje i do kiedy trzeba go zrealizować.

Bon turystyczny można wykorzystać na terenie całego kraju Bon turystyczny można wykorzystać na terenie całego kraju Źródło: Adobe Stock
d3n8ks8
d3n8ks8

Z bonu turystycznego mogą skorzystać osoby, które posiadają co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Podobnie jak w programie "Rodzina 500 Plus", bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

Jak poinformował nas Przemysław Marczewski z działu marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej, Polacy aktywowali do tej pory 3 mln 388 tys. 914 bonów, z czego częściowo lub całkowicie wykorzystano 2 mln 735 tys. 796.

Suma płatności zrealizowanych z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego to na 24 marca br. 2 mld 183 mln 323 tys. 246 zł.

Do kiedy trzeba wykorzystać bon turystyczny?

Bon można wykorzystać do końca września br. Początkowo termin ten upływał pod koniec marca 2022 r., ale dzięki ustawie podpisanej przez prezydenta, wydłużył się czas na dokonywanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego.

Jak aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny można wygenerować w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

d3n8ks8

Bon, w formie unikalnego 16-cyfrowego numeru, otrzyujemy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten trzeba okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie (w tym pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym). Można nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego, np. obozy narciarskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2022. Czy to dobry moment na rezerwacje wycieczek?

d3n8ks8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n8ks8