Trwa ładowanie...

Warszawa - Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym ogród przy pałacu wilanowskim rozświetla się tysiącami kolorowych lampek - to atrakcja, która na długo zapada w pamięci. W tym sezonie pierwsze światła zostaną włączone w sobotę, 22 października o godz. 16.

Warszawa - Królewski Ogród Światła w WilanowieŹródło: Marcin Mastykarz/wilanow-palac.pl
d1d3pn1
d1d3pn1

Od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym ogród przy pałacu wilanowskim rozświetla się tysiącami kolorowych lampek - to atrakcja, która na długo zapada w pamięć. W tym sezonie pierwsze światła zostaną włączone w sobotę, 22 października o godz. 16.

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w różne, czasem bardzo wymyślne kształty.

Ekspozycja podzielona jest na kilka części. Można wybrać się na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone z kolorowych diod barokowe rośliny są większe niż ludzie. W Ogrodzie Wyobraźni czekają niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu znajduje się zaprzężona w sześć koni królewska karoca niczym z bajki. Można do niej wsiąść i zrobić sobie zdjęcie.

Magiczny Ogród Króla, Fot. Marcin Mastykarz/wilanow-palac.pl
Magiczny Ogród Króla, Fot. Marcin Mastykarz/wilanow-palac.pl

Ponadto w weekendy na fasadzie pałacu wyświetlane są _ mappingi _, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

d1d3pn1

Królewski Ogród Świateł w tym sezonie będzie działać do 12 marca 2017 roku. Można go odwiedzać w godz. 16 –21. Mappingi odbywają się we wszystkie soboty i niedziele (poza 24, 25, 31 grudnia br.) o godz. 18.30, 19.30 i 20.30. Bilety kosztują 5 i 10 zł.

ir
źródło: POT

d1d3pn1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3pn1