Trwa ładowanie...

Wi-Fi w Pendolino. Nareszcie konkrety!

Brak Wi-Fi w Pendolino to dla wielu podróżnych sytuacja wciąż niezrozumiała. ​Nareszcie ma się to zmienić. PKP Intercity poinformowało, że niebawem w składach Pendolino rozpocznie się montaż Wi-Fi. Urządzenia będą instalowane w miarę jak pociągi będą przechodziły okresowe przeglądy.

Wi-Fi w Pendolino. Nareszcie konkrety!Źródło: Wikimedia Commons CC0
d2iqvim
d2iqvim

- Pierwsze próby są wykonane. I teraz tak jak składy będą szły do przeglądów okresowych to Wi-Fi będzie instalowane. Wszystko jest sprawdzone, próby się odbyły i wyszły dobrze - powiedział PAP Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A. - Nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować Wi-Fi. Będziemy montować sukcesywnie. Ten skład, który pójdzie na przegląd będzie doposażony.

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska poinformowała media, że spółka otrzyma w styczniu ofertę na projekt techniczny instalacji Wi-Fi w Pendolino. "Po analizie dokumentacji, będziemy w stanie przedstawić harmonogram. Ze względu na trwające postępowanie nie możemy jeszcze przedstawić informacji finansowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będzie konieczna ingerencja w poszycie pojazdu. Natomiast w przypadku technologii dostępu do internetu przewidujemy łączenie w jednym czasie sygnału internetowego od wielu operatorów GSM i udostępnianie go w pociągach. Testy były przeprowadzone przez producenta taboru jednostkowo i wypadły pozytywnie" - napisano w komunikacie.

Pendolino Wikimedia Commons CC0
Pendolino Źródło: Wikimedia Commons CC0

Pasażerowie ubolewają nad tym, że ze wszystkich składów pasażerskich PKP Intercity tylko w Pendolino nie ma Wi- Fi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt. Niestety spółka wciąż nie podała terminu uruchomienia, więc tak naprawdę pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby stało się to jak najszybciej.

Zobacz też: Pendolino wreszcie się przyda - przybywa połączeń

d2iqvim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iqvim