Trwa ładowanie...

Wielka atrakcja Warmii i Mazur. W Kurzętniku powstaje imponująca wieża widokowa

W miejscowości Kurzętnik powstaje druga największa w Polsce wieża widokowa. Już dzisiaj wiadomo, jak będzie wyglądać, ponieważ konstrukcja jest wzorowana na słynnej wieży w Krynicy-Zdroju. Kiedy turyści skorzystają z nowej atrakcji?

Wieża widokowa w Krynicy-ZdrojuWieża widokowa w Krynicy-ZdrojuŹródło: wiezawidokowa.pl, fot: Adam Olszowski
d9j7btx
d9j7btx

Ośrodek Narciarski "Kurza Góra" rozwiał wątpliwości dotyczące nowej inwestycji, która powstaje w miejscowości Kurzętnik, ok. 80 km od Olsztyna.

"Przejeżdżając obok naszego ośrodka, na pewno zauważyliście, że coś się dzieje… Koniec domysłów!" – napisano na facebookowym profilu ośrodka narciarskiego Kurza Góra.

"Na zdjęciach możecie zobaczyć wieżę widokową Krynica-Zdrój, która ma blisko 50 m wysokości, a prowadzi do niej ponad kilometr drewnianej ścieżki! Jak na razie jest to jedyna taka wieża w Polsce, ale już niedługo… Bliźniacza wieża stanie na terenie naszego ośrodka!" – uchylono rąbka tajemnicy w mediach społecznościowych.

Warmia i Mazury – powstaje kolejka wizytówka regionu

Okazuje się, że będzie to druga największa tego typu konstrukcja w Polsce. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2019 r. Mają zostać zakończone w 2021 r., choć jeszcze nie podano do wiadomości publicznej, w którym kwartale przyszłego roku.

Jak będzie wyglądać drewniany obiekt w Kurzętniku? Portal "Olsztyn.com.pl" informuje, że konstrukcja będzie przypominać tę mieszczącą się w Krynicy-Zdroju. Małopolska wieża ma wysokość 50 m, czyli można ją porównać do 17-piętrowego wieżowca. Prowadzi do niej licząca ponad kilometr ścieżka, wniesiona ponad korony drzew. Wieża pnie się stopniowo do góry, po czym zakręca, układając się w kształt "ślimaka".

Trasa prowadząca do warmińsko-mazurskiej wieży również jest tworzona ponad drzewami i docelowo będzie mieć nie 1, a 2 km. Ponadto obiekt będzie pełnić funkcję edukacyjną – tak samo, jak atrakcja w powiecie nowosądeckim. Warto również dodać, że inwestycja obejmuje budowę kolejki krzesełkowej, dzięki której będzie można wjechać na szczyt wieży.

Wciąż nie wiadomo, ile będzie kosztować wejście na nową wieżę. Jak przedstawiają się ceny w przypadku konstrukcji w Krynicy-Zdroju? Aby z niej skorzystać, trzeba zapłacić 49 zł za bilet normalny, natomiast 42 zł za bilet ulgowy. Niższa cena obejmuje dzieci do 12. roku życia oraz seniorów, którzy ukończyli 60 lat.

d9j7btx

Źródło: Olsztyn.com.pl

W Najlepszym Towarzystwie… dobrze się podróżuje! odc. 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9j7btx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9j7btx