Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Wielka Pętla Wielkopolski. Idealny pomysł na weekend

Wielka Pętla Wielkopolski to obok Szlaku Piastowskiego jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Najdłuższy w Polsce szlak wodny żeglugi śródlądowej mierzy prawie 700 km, a jego przepłynięcie zajmuje dwa tygodnie. Są jednak odcinki, które warto odwiedzić chociażby w weekend.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Pętla Wielkopolski. Idealny pomysł na weekend
(Facebook.com)

Szlak wyznaczają: rzeka Warta i Noteć, Kanał Bydgoski i Kanał Notecki, Jezioro Gopło oraz Kanał Ślesiński wraz z polodowcowymi jeziorami.

- Pętla to również 35 marin i przystani, wypożyczalnie kilkudziesięciu jachtów i kilkuset kajaków. Wzdłuż szlaku ciągną się dwa parki narodowe i osiem krajobrazowych, są liczne śluzy, drogi rowerowe, zabytki. W aplikacji na smartfona opisano aż 582 różne atrakcje Wielkiej Pętli Wielkopolski, a zaplanować wycieczkę można z dowolnego miejsca, dzięki planerowi na stronie internetowej - mówi Daria Miedziejko z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. - Szlak Wielkiej Pętli to przede wszystkim możliwość zobaczenia prawdziwie dzikiej przyrody, w przeciwieństwie np. do Mazur, które miejscami w sezonie bywają zatłoczone. Ten szlak turystyczny zachęca do spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, korzystania z turystyki wodnej i wodnych aktywności.

Przemierzanie Wielkiej Pętli to także możliwość zwiedzania zabytków, jakie znajdują się w miejscowościach położonych przy wodnym szlaku. Przepłynięcie całej trasy łódką zajmuje ok. 2 tygodni, natomiast kajakami ok. miesiąca. - Przemierzanie tego szlaku to również bardzo dobry pomysł na tzw. turystykę weekendową, także dla mieszkańców regionu, aby ciekawie i aktywnie spędzić czas i poznać Wielkopolskę. Wzdłuż szlaku cały czas powstają też nowe miejsca do aktywnego wypoczynku i niezbędna infrastruktura - podkreśla Miedziejko.

   www.wielka-petla-wlkp.pl
(www.wielka-petla-wlkp.pl)

Poznań rozpoczął właśnie nietypową promocję Pętli. W strefie odbioru bagażu Portu Lotniczego Ławica "zacumowała" barka, która ma zachęcać turystów do przebycia tego szlaku wodnego.

Miejsce odbioru bagażu na poznańskim lotnisku przeistoczyło się w turystyczną barkę w barwach Wielkiej Pętli Wielkopolski PAP
Miejsce odbioru bagażu na poznańskim lotnisku przeistoczyło się w turystyczną barkę w barwach Wielkiej Pętli Wielkopolski (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)

- W hali przylotów będziemy zapraszali do odbioru bagaży wprost z barki, zachęcając do wyczarterowania łodzi i ruszenia z nurtem przygody w malowniczy rejs po wodach naszego regionu - mówi Miedziejko. - Trwają również prace nad stworzeniem aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością. Jeszcze w tym roku każdy chętny gość strefy business, nakładając specjalne gogle, będzie mógł rozejrzeć się po Wielkopolsce.

Zobacz też: Największe jeziora na Mazurach.

Podziel się opinią

Share
Slot