Trwa ładowanie...

Wielki sukces Gdańska - miasto uznano za jeden z najlepszych kierunków na wakacje w Europie

Gdańsk znalazł się na podium prestiżowego konkursu o tytuł ”European Best Destination 2017”. Nominowany był jako jedyne miasto w Polsce. Konkurował z dwudziestoma miastami, m.in.: Berlinem, Paryżem, Londynem, Porto czy Madrytem. To wielki sukces!

Wielki sukces Gdańska - miasto uznano za jeden z najlepszych kierunków na wakacje w EuropieŹródło: Shutterstock.com, fot: taranshic
d4mx4la
d4mx4la

Głosowanie trwało 3 tygodnie i w tym czasie oddano prawie pół miliona głosów. Gdańsk znalazł się na trzecim miejscu. Drugą pozycję zajął Mediolan, a pierwszą Porto.

"Nie ma drugiego takie miasta jak Gdańsk. Inne co najwyżej je przypominają. Ma unikatową lokalizację, bogatą historię i klimat, które sprawiają, że nie da się go pomylić z innym miastem na świecie" - czytamy w uzasadnieniu, w którym podkreślono także, że to wielki sukces, bo Gdańsk po raz pierwszy brał udział w plebiscycie.

European Best Destinations to europejska organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Od ośmiu lat organizuje głosowania na najlepszy kierunek podróży na kontynencie. Kandydaci typowani są na podstawie badań Eurostatu dotyczących turystyki w Europie oraz danych o popularności i reputacji miast w internecie. W tym roku wśród nominowanych znalazły się m.in.: z Amsterdam, Berlin, Madryt, Porto, Wiedeń, Mediolan, Bruksela, Ateny czy San Sebastian.

d4mx4la

Rosnącą popularność polskiego miasta potwierdzają liczby. Latem ubiegłego roku Gdańsk odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu w dziesięciopunktowej skali wynosiła 8,8. Zagraniczni turyści cenią Gdańsk za róznorodność i klimat. Przyjeżdżają tu na dłuższe urlopy, ale także na koncerty i festiwale.

PAP
Źródło: PAP, fot: Dominik Kulaszewicz

Skandynawowie czują się w Gdańsku jak u siebie, ale doceniają dużo niższe ceny. Francuzi, Hiszpanie czy Włosi są zachwyceni położeniem miasta i infrastrukturą - hotelami, restauracjami i liczbą atrakcji. Turyści zza oceanu Gdańska nie traktują jako pozycji obowiązkowej podczas wizyty w Europie, ale po zobaczeniu miasta bukują kolejne wycieczki nad Bałtyk i polecają polskie miasto znajomym. I wreszcie, Gdańsk kochają też mieszkańcy reszty Polski. Letni urlop lub spontaniczny weekend nad morzem to coraz częstszy pomysł na wypoczynek mieszkańców Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Krakowa.

d4mx4la
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mx4la