Trwa ładowanie...
d2wya07

Wielki sukces Gdańska - miasto uznano za jeden z najlepszych kierunków na wakacje w Europie

Gdańsk znalazł się na podium prestiżowego konkursu o tytuł ”European Best Destination 2017”. Nominowany był jako jedyne miasto w Polsce. Konkurował z dwudziestoma miastami, m.in.: Berlinem, Paryżem, Londynem, Porto czy Madrytem. To wielki sukces!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielki sukces Gdańska - miasto uznano za jeden z najlepszych kierunków na wakacje w Europie
(Shutterstock.com, Fot: taranshic)
d2wya07

Głosowanie trwało 3 tygodnie i w tym czasie oddano prawie pół miliona głosów. Gdańsk znalazł się na trzecim miejscu. Drugą pozycję zajął Mediolan, a pierwszą Porto.

"Nie ma drugiego takie miasta jak Gdańsk. Inne co najwyżej je przypominają. Ma unikatową lokalizację, bogatą historię i klimat, które sprawiają, że nie da się go pomylić z innym miastem na świecie" - czytamy w uzasadnieniu, w którym podkreślono także, że to wielki sukces, bo Gdańsk po raz pierwszy brał udział w plebiscycie.

European Best Destinations to europejska organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Od ośmiu lat organizuje głosowania na najlepszy kierunek podróży na kontynencie. Kandydaci typowani są na podstawie badań Eurostatu dotyczących turystyki w Europie oraz danych o popularności i reputacji miast w internecie. W tym roku wśród nominowanych znalazły się m.in.: z Amsterdam, Berlin, Madryt, Porto, Wiedeń, Mediolan, Bruksela, Ateny czy San Sebastian.

d2wya07

Rosnącą popularność polskiego miasta potwierdzają liczby. Latem ubiegłego roku Gdańsk odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu w dziesięciopunktowej skali wynosiła 8,8. Zagraniczni turyści cenią Gdańsk za róznorodność i klimat. Przyjeżdżają tu na dłuższe urlopy, ale także na koncerty i festiwale.

PAP
Podziel się

Skandynawowie czują się w Gdańsku jak u siebie, ale doceniają dużo niższe ceny. Francuzi, Hiszpanie czy Włosi są zachwyceni położeniem miasta i infrastrukturą - hotelami, restauracjami i liczbą atrakcji. Turyści zza oceanu Gdańska nie traktują jako pozycji obowiązkowej podczas wizyty w Europie, ale po zobaczeniu miasta bukują kolejne wycieczki nad Bałtyk i polecają polskie miasto znajomym. I wreszcie, Gdańsk kochają też mieszkańcy reszty Polski. Letni urlop lub spontaniczny weekend nad morzem to coraz częstszy pomysł na wypoczynek mieszkańców Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Krakowa.

d2wya07

Podziel się opinią

Share

d2wya07

d2wya07