Trwa ładowanie...

Wilanów - tajemnice i zakamarki niezwykłego pałacu

Pałac w Wilanowie, niegdyś letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego i jego żony, Marii Kazimiery, jest unikalnym w skali kraju barokowym zespołem pałacowo-ogrodowym. Wzniesiony w latach 1681-1696, mimo wojen i zaborów, zachował oryginalną formę. Obejrzyj wideo i zobacz, co ciekawego skrywa jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko Warszawy, ale naszego kraju!

Wilanów - tajemnice i zakamarki niezwykłego pałacuŹródło: shutterstock.com
d3pv9xl
d3pv9xl

Pałac w Wilanowie, niegdyś letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego i jego żony, Marii Kazimiery, jest unikatowym w skali kraju barokowym zespołem pałacowo-ogrodowym. Wzniesiony w latach 1681-1696 kompleks, mimo wojen i zaborów zachował oryginalną formę. Jeszcze przed II wojną był zamieszkiwany, a Beata Tyszkiewicz przyjeżdżała tu spędzać wakacje. W obecnych czasach stanowi atrakcję turystyczną, którą odwiedza rocznie ok. milion gości.

Każdy może tu przyjść, kupić bilet i zwiedzić wnętrze zabytku. Jednak nasza dziennikarka, Alicja Grabowska, udała się do Wilanowa nie po to, by wchodzić do wnętrza pałacu, ale w celu poznania zakamarków i tajemnic tego miejsca. Obejrzyj wideo i zobacz, co ciekawego skrywa jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko Warszawy, ale naszego kraju!

wg

d3pv9xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pv9xl