Trwa ładowanie...
dnr1voq

Wizz Air wprowadza opłaty za każdą sztukę bagażu

Wizz Air ogłosił dzisiaj dalsze działania mające na celu przyspieszenie procesu odprawiania bagażu. Po wprowadzeniu w październiku ubiegłego roku opłaty za drugą sztukę bagażu rejestrowanego, teraz przewoźnik wprowadza opłatę za każdą sztukę bagażu

dnr1voq
dnr1voq

Opłata za bagaż będzie wynosiła 3 euro za sztukę bagażu rejestrowanego, jeśli będzie wnoszona w momencie rezerwacji biletu i 6 euro za sztukę, jeśli będzie wnoszona po rezerwacji biletu (przez centrum telefoniczne lub na lotnisku). Pasażerowie są zachęcani do zabierania jak najmniejszej ilości bagażu w celu zaoszczędzenia czasu i zwiększenia efektywności odprawy.

Nowe rozwiązanie wchodzi w życie 3 sierpnia 2007 roku i dotyczy wszystkich pasażerów, którzy dokonają rezerwacji od dzisiaj i będą podróżować po 27 października. Wszyscy pasażerowie, którzy już mają zarezerwowane bilety i będą podróżować po 27 października nie będą wnosić dodatkowych opłat na lotnisku.

Nowa reguła nie ma wpływu na obowiązującą zasadę, która zezwala na wniesienie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wadze nie przekraczającej 10 kg. Opłata dodatkowa 8 euro za każdy kilogram bagażu rejestrowanego przekraczający 20 kg również postaje bez zmian.

_ Kontynuujemy naszą filozofię pobierania opłat od pasażerów tylko za usługi przez nich wymagane i wykorzystujemy tę zmianę do utrzymywana niskich cen biletów. Pasażerowie, którzy będą podróżowali tylko z bagażem podręcznym dzięki tej zmianie uzyskają jeszcze niższe ceny biletów. Jednocześnie zmniejszenie ilości rejestrowanego bagażu oznacza zwiększenie efektywności operacyjnej linii oraz utrzymanie i poprawę naszej punktualności. _ – mówi Natasa Kázmér, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air.

| * |
| --- |
Wizz Air aktualnie posiada flotę złożoną z samolotów Airbus A320. Przewoźnik lata z 6 baz operacyjnych do 47 europejskich miast na ponad 90 kierunkach. Linia obsługuje loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii i Rumunii. W 2006 r. Wizz Air przewiózł ponad 3 miliony pasażerów, z czego ponad 2 miliony na trasach z i do Polski.

dnr1voq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnr1voq