Trwa ładowanie...
d3wgfye

Wybrali najciekawsze muzea w Europie. Warszawa na liście

Brytyjski "The Guardian" opublikował listę 12 najbardziej interesujących muzeów w Europie. Na drugim miejscu znalazło się warszawskie Muzeum Neonów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W stałej kolekcji muzeum znajduje się ok. 100 starych neonów i innych instalacji reklamowych.
W stałej kolekcji muzeum znajduje się ok. 100 starych neonów i innych instalacji reklamowych. (Shutterstock.com, Fot: MsEmerald)
d3wgfye

"Nieoczekiwane oświecenie w opuszczonym magazynie!" - tak dziennikarz Martin Charlesworth opisuje wizytę w stołecznym muzeum. W kilku zdaniowej wizytówce dodaje jeszcze, że jest wyjątkowe i koniecznie trzeba je zobaczyć.

To wielkie wyróżnienie dla Muzeum Neonów, bo na liście przygotowanej przez "The Guardian" znalazły się także paryskie Muzeum Alberta Kahna, wiedeński Dom Muzyki czy Narodowe Muzeum Islandii.

Muzeum Neonów znajduje się na warszawskiej Pradze-Południe. Zajmuje się dokumentacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych muzeów neonów na świecie. W stałej kolekcji znajduje się ok. 100 starych neonów i innych instalacji reklamowych.

d3wgfye

Muzeum jest czynne 6 dni w tygodniu (w środy zamknięte). Bilet wstępu kosztuje 15 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Streetart z całego świata.

d3wgfye

Podziel się opinią

Share

d3wgfye

d3wgfye