Trwa ładowanie...

Wybrali najciekawsze muzea w Europie. Warszawa na liście

Brytyjski "The Guardian" opublikował listę 12 najbardziej interesujących muzeów w Europie. Na drugim miejscu znalazło się warszawskie Muzeum Neonów.

Wybrali najciekawsze muzea w Europie. Warszawa na liścieŹródło: Shutterstock.com, fot: MsEmerald
dijqojm
dijqojm

"Nieoczekiwane oświecenie w opuszczonym magazynie!" - tak dziennikarz Martin Charlesworth opisuje wizytę w stołecznym muzeum. W kilku zdaniowej wizytówce dodaje jeszcze, że jest wyjątkowe i koniecznie trzeba je zobaczyć.

To wielkie wyróżnienie dla Muzeum Neonów, bo na liście przygotowanej przez "The Guardian" znalazły się także paryskie Muzeum Alberta Kahna, wiedeński Dom Muzyki czy Narodowe Muzeum Islandii.

Muzeum Neonów znajduje się na warszawskiej Pradze-Południe. Zajmuje się dokumentacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych muzeów neonów na świecie. W stałej kolekcji znajduje się ok. 100 starych neonów i innych instalacji reklamowych.

Muzeum jest czynne 6 dni w tygodniu (w środy zamknięte). Bilet wstępu kosztuje 15 zł.

dijqojm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Streetart z całego świata.

dijqojm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijqojm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj