ycipk-2ngri5

Wygląda jak z bajki. Polski domek w amerykańskim przewodniku po najdziwniejszych budowlach

Nowy przewodnik wydawnictwa Lonely Planet przedstawia najdziwniejsze budowle z całego świata. Wśród zaskakujących i tajemniczych konstrukcji znajduje się słynny sopocki Krzywy Domek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzywy domek w Sopocie jest na liście najdziwniejszych budynków świata i znajduje się w amerykańskim przewodniku wydawnictwa Lonely Planet
Krzywy domek w Sopocie jest na liście najdziwniejszych budynków świata i znajduje się w amerykańskim przewodniku wydawnictwa Lonely Planet (Shutterstock.com)
ycipk-2ngri5

Dziwny czy cudaczny - to w nowoczesnej architekturze może znaczyć właściwie wszystko. Budynki powstałe w nieskrępowanej fantazji architektów, mogą być intrygujące albo brzydkie, zachwycać lub wprawiać w zakłopotanie, ale z pewnością zwracają uwagę.

Amerykański przewodnik_ Architecture: A spotters Guide_ przedstawia zbiór najbardziej dziwnych i niesamowitych budowli, zaczynając od największych i najbardziej okazałych pozycji jakimi są np. Opera w Sydney, Chrysler Building w Nowym Jorku, a kończąc na mniejszych, równie zadziwiających cudach architektury z całego świata. Wśród nich znajduje się sopocki Krzywy Domek, swoim stylem przypominający budynek żywcem wyjęty z bajkowego świata Alicji w Krainie Czarów.

ycipk-2ngri5
Shutterstock.com
Podziel się

Wybudowany został w 2004 roku w Sopocie, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i od razu zyskał sławę, stając się jedną z głównych atrakcji miasta.Tym bardziej, że wnętrze domku jest do pełnej dyspozycji turystów - w środku znajdują się restauracje, kawiarnie i puby, a zgodnie z legendą, krzywy domek nigdy nie śpi! Konstrukcja domku inspirowana była rysunkami Jana Szancera, a zbudowany został według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Teraz znajduje się na liście najdziwniejszych i najwspanialszych wymysłów światowej architektury i zachęca do wizyt turystów z odległych stron. Taka nominacja od *Lonely Planet * to spore wyróżnienie dla perełki sopockich atrakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesienazywo: Polska architektura

ycipk-2ngri5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ngri5

ycipk-2ngri5
ycipk-2ngri5