Trwa ładowanie...

Wygląda jak z bajki. Polski domek w amerykańskim przewodniku po najdziwniejszych budowlach

Nowy przewodnik wydawnictwa Lonely Planet przedstawia najdziwniejsze budowle z całego świata. Wśród zaskakujących i tajemniczych konstrukcji znajduje się słynny sopocki Krzywy Domek.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wygląda jak z bajki. Polski domek w amerykańskim przewodniku po najdziwniejszych budowlachŹródło: Shutterstock.com
d44cev0
d44cev0

Dziwny czy cudaczny - to w nowoczesnej architekturze może znaczyć właściwie wszystko. Budynki powstałe w nieskrępowanej fantazji architektów, mogą być intrygujące albo brzydkie, zachwycać lub wprawiać w zakłopotanie, ale z pewnością zwracają uwagę.

Amerykański przewodnik_ Architecture: A spotters Guide_ przedstawia zbiór najbardziej dziwnych i niesamowitych budowli, zaczynając od największych i najbardziej okazałych pozycji jakimi są np. Opera w Sydney, Chrysler Building w Nowym Jorku, a kończąc na mniejszych, równie zadziwiających cudach architektury z całego świata. Wśród nich znajduje się sopocki Krzywy Domek, swoim stylem przypominający budynek żywcem wyjęty z bajkowego świata Alicji w Krainie Czarów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wybudowany został w 2004 roku w Sopocie, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i od razu zyskał sławę, stając się jedną z głównych atrakcji miasta.Tym bardziej, że wnętrze domku jest do pełnej dyspozycji turystów - w środku znajdują się restauracje, kawiarnie i puby, a zgodnie z legendą, krzywy domek nigdy nie śpi! Konstrukcja domku inspirowana była rysunkami Jana Szancera, a zbudowany został według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Teraz znajduje się na liście najdziwniejszych i najwspanialszych wymysłów światowej architektury i zachęca do wizyt turystów z odległych stron. Taka nominacja od *Lonely Planet * to spore wyróżnienie dla perełki sopockich atrakcji.

d44cev0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesienazywo: Polska architektura

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj