Trwa ładowanie...

To miał być zwykły spacer po Sopocie. Dobrze, że wzięłam aparat

Zimowe miesiące nad Bałtykiem nie przyciągają wielu turystów. Po pewny śnieg i magiczny klimat jeździ się w góry. Ale i północ Polski w mroźny dzień potrafi zachwycić. Wczoraj Sopot czarował zimowymi klimatami. Instagram pęka w szwach od mroźnych ujęć z letniej stolicy Polski.

Share
To miał być zwykły spacer po Sopocie. Dobrze, że wzięłam aparatŹródło: Iwona Kołczańska WP
d11s2ik

Za oknem szaro buro, na chodnikach topniejący śnieg. Typowy styczniowy dzień w Trójmieście. Mimo niezachęcającej aury setki mieszkańców i turyści, którzy zdecydowali się spędzić ferie nad polskim morzem, ruszają na spacer nad Zatokę.

Wysiadamy w Sopocie z SKM i nagle jesteśmy w innym świecie. Z nieba lecą wielkie płatki śniegu, ulice grubo pokryte są białym puchem. Służby nie zdążyły jeszcze zareagować, więc nic nie jest odśnieżone. Śnieg pada dobrą godzinę, a Sopot przypomina magiczną krainę.

Po śnieżycy przejaśnia się. Lekki mróz, niebieskie niebo – pogoda wymarzona na spacer. Na Monciaku tłumy. Wszyscy biegają z aparatami i smartfonami, zachwyceni zimową aurą.

Tuż przed wejściem na molo można pojeździć na łyżwach. Lodowisko dostępne jest od 20 grudnia do 3 marca. W otoczeniu drzew pokrytych śniegiem przypomina scenę z jednej ze świątecznych bajek.

Na molo miejscami ciężko się ruszyć. Z jednej strony ze względu na oblodzone deski, z drugiej na tłumy robiące sobie zdjęcia i spacerujące po najdłuższym drewnianym pomoście nad Morzem Bałtyckim.

d11s2ik

- Musisz uchwycić tamten kawałek plaży - instruuje młoda dziewczyna swojego chłopaka, po czym cierpliwie ustawia się do kolejnej fotografii, przyjmując instagramową pozę. Obok rodzinne zdjęcie robią turyści spod Warszawy. Do Trójmiasta przyjechali na ferie. W powietrzu czuć zapach grzanego wina. Można je kupić na wynos w kilku punktach na Monciaku. Co chwilę słychać też zachwyty. Tu mieszakańcy i turyści są zgodni: "Piękny ten zimowy Sopot!"

Nie tylko Sopot

O tym, że zima nad Bałtykiem potrafi być magiczna przekonują też zdjęcia autorstwa pary ze Śląska. Agata Logiewa i Wojtek Radwański postanowili walczyć z opinią, że polskie morze jest szare i zimne. Stwierdzili, że chcą pokazać jego piękno i tak latem 2017 r. powstał projekt "Bałtyk".

W ramach projektu para prezentuje niezwykłe fotografie z drona. Ostatnio na ich profilach społecznościowych pojawiły się zdjęcia zimowego Bałtyku.

Na fotografiach z drona można zobaczyć miejscowość Kuźnica na Mierzei Helskiej. Znajduje się ona między Chałupami a Jastarnią.

d11s2ik

Wciąż nieprzekonanych pięknem zimy nad Bałtykiem zachęcamy do obejrzenia wideo, ukazującego Gdynię i okolicę z lotu ptaka. Autorem jest Radek Schenk.

Ukochany zimowy kierunek Polaków. Zobacz wideo!

d11s2ik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11s2ik