WP

Wyspa z pingwinami na sprzedaż. Sam możesz ustalić, za ile ją kupisz

Posiadanie bezludnej wyspy to marzenie niejednej osoby. Teraz można je zrealizować i kupić ulokowaną na Oceanie Atlantyckim Pebble Island. Choć nie ma na niej ludzi, nie będziemy tu samotni - na wyspie żyją m.in. pingwiny i owce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyspę Pebble zamieszkuje 5 gatunków pingwinów
Wyspę Pebble zamieszkuje 5 gatunków pingwinów (Wikimedia Commons CC0)
WP

Wyspa Pebble od 1869 r. należy do rodziny Deanów. Jednak praprawnuk pierwszego gospodarza postanowił ją sprzedać. Skrawek ziemi na Oceanie Atlantyckim ma powierzchnię 136 km kw. i jest częścią archipelagu Falklandów. Najbliższy stały ląd to Argentyna, oddalona o "zaledwie" ok. 700 km.

Booking.com
Podziel się

Pebble zamieszkuje 5 różnych gatunków pingwinów, lwy morskie, foki, ok. 6 tys. owiec i 42 gatunki ptaków. Znajduje się na niej też kilka nieruchomości - domy i budynki gospodarcze. Właściciele od lat nie mieszkają na wyspie, a zajmowanie się nią jest dla nich zbyt uciążliwe. Dlatego chcą ją oddać komuś, kto pokocha to miejsce i będzie mieć pomysł, jak dobrze nim zarządzać. Przekonują, że dzięki owczej wełnie jest szansa sporego zarobku.

WP
Booking.com
Podziel się

Nie ustalono ceny za wyspę, ponieważ rzeczoznawcom trudno było ustalić jej wartość. Właściciel czeka więc na propozycje ze strony potencjalnych nabywców. W 1869 r. rodzina Deanów kupiła Pebble za 505 dol. Kwota ta odpowiada dzisiejszym 9,4 tys. dol. (ok. 35 tys. zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najbardziej zanieczyszczona wyspa na świecie

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP