Trwa ładowanie...
d4f4xys

Wysyp trujących gąsienic w Niemczech. Powodują silne reakcje alergiczne

Co roku, mniej więcej na przełomie maja i czerwca, zaczynają pojawiać się na dębowych pniach. W Düsseldorfie w zachodnich Niemczech pojawił się wysyp gąsienic korowódki dębówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gąsienica korowódki mogą być bardzo niebezpieczne
Gąsienica korowódki mogą być bardzo niebezpieczne (Wikimedia Commons CC BY)
d4f4xys

Ciepła aura w Niemczech spowodowała powrót gąsienic korowódki dębówki, niewielkiego, nocnego motyla. Wydają się niepozorne, jednak mogą wywołać bardzo poważne problemy ze zdrowiem zarówno u ludzi, jak i zwierząt.

Specjaliści przestrzegają, by nigdy nie dotykać ich włosków, ponieważ grozi to pojawieniem się wysypki na całym ciele czy poparzeniem.

- Z roku na rok jest coraz gorzej, ponieważ mamy ocieplenie klimatu, a one czują się z tym bardzo dobrze. Lubią przebywać na drzewach nachylonych w stronę słońca, gdzie temperatura znacznie wzrasta. Im jest cieplej, tym bardziej czują się jak u siebie w domu - stwierdził Wolfgang Auler, dyrektor jednej z firm zajmujących się usuwaniem szkodników w Düsseldorfie.

d4f4xys

Włoski gąsienic często przenoszone są przez wiatr i mogą wywoływać podrażnienia skóry i ataki duszności.

W Polsce również można spotkać gąsienice korowodówki dębowej, jednak jest ich u nas znacznie mniej niż na zachodzie Europy. Nagły wzrost temperatur może to jednak szybko zmienić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Drapnął ją kot. Kilka dni później nie przypominała samej siebie

d4f4xys

Podziel się opinią

Share

d4f4xys

d4f4xys