Trwa ładowanie...
ycipk-25enur

Wysyp trujących gąsienic w Niemczech. Powodują silne reakcje alergiczne

Co roku, mniej więcej na przełomie maja i czerwca, zaczynają pojawiać się na dębowych pniach. W Düsseldorfie w zachodnich Niemczech pojawił się wysyp gąsienic korowódki dębówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gąsienica korowódki mogą być bardzo niebezpieczne
Gąsienica korowódki mogą być bardzo niebezpieczne (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-25enur

Ciepła aura w Niemczech spowodowała powrót gąsienic korowódki dębówki, niewielkiego, nocnego motyla. Wydają się niepozorne, jednak mogą wywołać bardzo poważne problemy ze zdrowiem zarówno u ludzi, jak i zwierząt.

Specjaliści przestrzegają, by nigdy nie dotykać ich włosków, ponieważ grozi to pojawieniem się wysypki na całym ciele czy poparzeniem.

- Z roku na rok jest coraz gorzej, ponieważ mamy ocieplenie klimatu, a one czują się z tym bardzo dobrze. Lubią przebywać na drzewach nachylonych w stronę słońca, gdzie temperatura znacznie wzrasta. Im jest cieplej, tym bardziej czują się jak u siebie w domu - stwierdził Wolfgang Auler, dyrektor jednej z firm zajmujących się usuwaniem szkodników w Düsseldorfie.

ycipk-25enur

Włoski gąsienic często przenoszone są przez wiatr i mogą wywoływać podrażnienia skóry i ataki duszności.

W Polsce również można spotkać gąsienice korowodówki dębowej, jednak jest ich u nas znacznie mniej niż na zachodzie Europy. Nagły wzrost temperatur może to jednak szybko zmienić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Drapnął ją kot. Kilka dni później nie przypominała samej siebie

ycipk-25enur
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25enur

ycipk-25enur
ycipk-25enur