Trwa ładowanie...

"Zaadoptuj donicę". Świetna inicjatywa na warszawskiej Pradze

Akcja, dzięki której zaniedbane donice znów "ożywają", została zainicjowana przez stowarzyszenie Porozumienie Dla Pragi. Pomysł spotkał się z dużą przychylnością ze strony mieszkańców stolicy.

"Zaadoptuj donicę". Świetna inicjatywa na warszawskiej PradzeŹródło: Facebook
d2bfdn8
d2bfdn8

"Zaadoptuj Donicę" to inicjatywa polegająca na odnajdywaniu niezagospodarowanych donic miejskich, następnie sadzeniu i sianiu w nich roślin. Na każdej z nich jest umieszczana tabliczka z informacją, kto stoi za tym przedsięwzięciem.

"Zależy nam na zwiększaniu bioróżnorodności dzielnicy, dlatego namawiamy do siania i sadzenia zarówno kwiatów, jak i ziół, czy warzyw. Przy okazji chcemy też ocalić zwłaszcza te najstarsze donice, które coraz częściej znikają z przestrzeni Pragi" – mówią przedstawiciele Porozumienia dla Pragi.

"Chcemy także stopniowo ośmielać i zachęcać mieszkanki i mieszkańców dzielnicy do zagospodarowywania podwórek i ogródków, a tym samym – do większego angażowania się w dbanie o okoliczną zieleń, dlatego planujemy już kolejne inicjatywy pod zbiorowym hasłem 'ZieleńDlaPragi'" – tłumaczy stowarzyszenie.

Porozumienie Dla Pragi zorganizowało sąsiedzkie sadzenie roślin m.in. w zapomnianych donicach na Skwerze Żurowskiego oraz na Szmulkach. Jej przedstawicielom zależy, aby mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy sami adoptowali misy miejskie, dlatego przygotowują mapkę z adresami i zdjęciami konkretnych obiektów.

Akcja, jak informuje magazyn "WhiteMAD", zaczęła się od opublikowania przez PDP na Facebooku zdjęć zaniedbanych donic z okolic Placu Hallera oraz od apelu o ich "adopcję". Już tego samego dnia odezwało się kilka osób wyrażających chęć posadzenia w nich roślin.

"Zaczynamy mapowanie donic na Pradze – Północ, ale bardzo byśmy chcieli, by w nasze ślady poszli mieszkańcy i mieszkanki innych dzielnic, aby akcja Zaadoptuj Donicę rozsiała się po całym mieście" – można przeczytać na stronie Porozumienie dla Pragi. Adresy i zdjęcia pustych oraz zaadoptowanych już donic można przesyłać na adres: porozumieniedlapragi@gmail.com.

Źródło: WhiteMAD

d2bfdn8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Biebrzański Park Narodowy: unikatowy teren na skalę europejską

d2bfdn8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bfdn8