Trwa ładowanie...

Zakazują krótkodystansowych lotów. Przepisy wchodzą w życie od kwietnia

We Francji od 1 kwietnia wchodzi w życie przepis dotyczący zakazu lotów na krótkich dystansach, czyli między miastami, do których można dotrzeć pociągiem w maks. 2,5 godz. Decyzję podjęto w trosce o środowisko. Niestety, jak się okazuje w praktyce wcale nie będzie bardziej ekologicznie.

Air France wcale nie zmniejszy liczny lotów krajowych Air France wcale nie zmniejszy liczny lotów krajowych Źródło: Adobe Stock
doeg6vf
doeg6vf

W pierwszej chwili zakaz krótkich lotów we Francji wydaje się bardzo radykalnym rozwiązaniem. Miast - do których można dotrzeć w mniej niż 2,5 godz. pociągiem - jest sporo - w końcu francuskie TGV słynie ze świetnych prędkości. Czy nowy przepis sprawi, że linie lotnie będą musiały skasować wiele połączeń? Nie do końca, bo w praktyce będzie ich jednak... więcej.

Nowe francuskie przepisy nie działają

Okazuje się, że przepis obejmuje wyłączenie połączenia lokalne, które nie są związane z lotami międzynarodowymi. W praktyce więc Francuzi nie polecą już tylko z Paryża Orly do Bordeaux, Nantes i Rennes. Natomiast loty z tych miast do największego portu lotniczego Francji, czyli lotniska Charlesa de Gaulle'a, zostają utrzymane. Stanowią one często pierwszy etap podróży dla osób lecących dalej, czyli np. z Nantes przez Paryż do Dubaju.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyjątki, wyliczono, że na ok. 100 lotów krajowych zlikwidowanych będzie tylko pięć tras - podaje Fly4free.

doeg6vf

Jakby tego było mało, liczba połączeń wcale się nie zmniejszy. Do tej pory Air France obsługiwało pięć lotów dziennie z lotniska Charlesa de Gaulle'a do Lyonu i z powrotem. Teraz ma być ich sześć. Z kolei liczbę lotów do Nantes zwiększono z jednego do dwóch dziennie.

Źródło: Simple Flying

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sztuka podróżowania - DS4

doeg6vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doeg6vf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj