Trwa ładowanie...

Zalew Szczeciński. Najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego

Zalew Szczeciński to najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego. Akwen położony jest na terytorium Polski i Niemiec. Na miejscu można wypoczywać w urokliwych wsiach i miasteczkach, np.: w Trzebieży czy Stepnicy.

Share
Zalew Szczeciński. Najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego
Źródło: Fotolia
d362dso

Zalew Szczeciński to najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego. Akwen położony jest na terytorium Polski i Niemiec. Na miejscu można wypoczywać w urokliwych wsiach i miasteczkach, np.: Trzebieży czy Stepnicy. Są tam piękne plaże i szlaki turystyczne oraz dobrze rozbudowana baza noclegowa.

d362dso

W Trzebieży znajduje się największy polski port nad Zalewem Szczecińskim - ośrodek rybacki, handlowy, pasażerski i jachtowy. Działa tu także morskie przejście graniczne. Podczas wakacji w Stepnicy, poza plażowaniem, można zwiedzić kościół klasycystyczny czy ryglową tawernę. W miasteczku znajduje się także przystań jachtowa. Okolica słynie również z przepysznej kuchni - obowiązkowo trzeba spróbować świeżego okonia.

Popularną miejscowością po niemieckiej stronie Zalewu Szczecińskiego jest Wkryujście, czyli _ Ueckermünde _, które leży tylko 30 km od granicy. Warto odwiedzić tu przepiękną starówkę, Zamek Książąt Pomorskich czy zoo, w którym mieszka 400 zwierząt. Wiele z nich można karmić, z czego chętnie korzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli.
ir

d362dso

Podziel się opinią

Share
d362dso
d362dso