Trwa ładowanie...
db55815

Zalew Szczeciński. Najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego

Zalew Szczeciński to najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego. Akwen położony jest na terytorium Polski i Niemiec. Na miejscu można wypoczywać w urokliwych wsiach i miasteczkach, np.: w Trzebieży czy Stepnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zalew Szczeciński. Najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego
(Fotolia)
db55815

Zalew Szczeciński to najdalej wysunięta na południe zatoka Morza Bałtyckiego. Akwen położony jest na terytorium Polski i Niemiec. Na miejscu można wypoczywać w urokliwych wsiach i miasteczkach, np.: Trzebieży czy Stepnicy. Są tam piękne plaże i szlaki turystyczne oraz dobrze rozbudowana baza noclegowa.

W Trzebieży znajduje się największy polski port nad Zalewem Szczecińskim - ośrodek rybacki, handlowy, pasażerski i jachtowy. Działa tu także morskie przejście graniczne. Podczas wakacji w Stepnicy, poza plażowaniem, można zwiedzić kościół klasycystyczny czy ryglową tawernę. W miasteczku znajduje się także przystań jachtowa. Okolica słynie również z przepysznej kuchni - obowiązkowo trzeba spróbować świeżego okonia.

Popularną miejscowością po niemieckiej stronie Zalewu Szczecińskiego jest Wkryujście, czyli _ Ueckermünde _, które leży tylko 30 km od granicy. Warto odwiedzić tu przepiękną starówkę, Zamek Książąt Pomorskich czy zoo, w którym mieszka 400 zwierząt. Wiele z nich można karmić, z czego chętnie korzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli.
ir

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815