ycipk-2ukbsr

Zamknięty szlak w Tatrach. Jest niebezpiecznie

Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów, by nie planowali wycieczek między Świnicą a Zawratem. Szlak został zamknięty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powodem zamknięcia szlaku jest obryw skalny
Powodem zamknięcia szlaku jest obryw skalny (Shutterstock.com, Fot: Sopotnicki)
ycipk-2ukbsr

Odcinek Świnica-Zawrat jest do odwołania zamknięty z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku. W rejonie Niebieskiej Turni, odcinek ok. 20-30 m został zasypany przez skały. "Obryw jest nadal aktywny. Prosimy nie planować wycieczek tym szlakiem" - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Jak informuje portal Tatromaniak.pl, charakter tej trasy (duża ekspozycja, znaczne trudności) sprawia, że bardzo ważne jest, aby nikt się tam teraz nie wybierał. - Non stop lecą kamienie - pisze jeden z internautów na swoim profilu na Instagramie.

ycipk-2ukbsr

Obecnie warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne, ale ulegają poprawie. W części reglowej szlaki mogą być jeszcze mokre, śliskie i błotniste. Sporo błota jest w Dolinie Lejowej i Starorobociańskiej. Stan wód w potokach tatrzańskich jest podniesiony, a na zielonym szlaku do Doliny Pięciu Stawów Polskich (od Wodogrzmotów Mickiewicza) miejscami płynie woda. Podobnie jest na szlaku wokół Morskiego Oka.

Na szlakach w zachodniej części Tatr można jeszcze spotkać płaty starego śniegu, największy jest w Dolinie Wyżniej Chochołowskiej. Większość łańcuchów w Wysokich Tatrach znajduje się jeszcze pod śniegiem. Do uprawiania turystyki w tej części gór niezbędny jest sprzęt zimowy (raki i czekan) oraz doświadczenie w uprawianiu turystyki zimowej.

Dla turystów zamknięta jest także Jaskinia Mroźna. Powodem jest zagrożenie spadającymi kamieniami na szlaku zejściowym.

ycipk-2ukbsr

Źródło: TPN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kuchnia wietnamska. Odkrywamy smaki Azji

ycipk-2ukbsr
ycipk-2ukbsr
ycipk-2ukbsr
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ukbsr