Trwa ładowanie...
d4hqri7

Zawaliło się skalne okno. Portoryko straciło atrakcję

Skalne okno w Portoryko przestało istnieć. Słynna atrakcja turystyczna zawaliła się w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło wyspę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taki widok jest już tylko wspomnieniem
Taki widok jest już tylko wspomnieniem (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Batista825)
d4hqri7

W wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło Portoryko kilka dni temu runęło wiele budynków (w tym zabytków) i zostały zablokowane drogi. Jak podaje CNN, zawalił się m.in. kościół zbudowany w 1841 r. Niestety na południowym wybrzeżu wyspy do morza runęło charakterystyczne skalne okno - Punta Ventana.

To popularna atrakcja turystyczna, znajdująca się w pobliżu miasteczka Guayanilla. Była swoistą wizytówką wyspy. „Punta Ventana upadła. Nasza ikona pozostanie w pamięci wszystkich” – przyznał Glidden López, rzecznik prasowy rady Guayanilla.

Atrakcja wyglądem przypominała popularne Lazurowe Okno na Malcie, które z kolei runęło do morza trzy lata temu. Azure Window było jedną z najchętniej fotografowanych atrakcji u wybrzeży wyspy Gozo w Republice Malty.

d4hqri7

W ubiegłym roku pojawiły się informacje, aby utraconą atrakcję zastąpić metalową konstrukcją, która miałaby być odwzorowaniem pocztówkowego symbolu Malty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Malta to niezwykła wyspa.

d4hqri7

Podziel się opinią

Share

d4hqri7

d4hqri7