WP

Ze starego terminala stworzono luksusowy hotel. Wnętrza inspirowane "Erą odrzutową"

Trwa moda na modernizację nieużywanych budynków. Terminal największego lotniska świata, czyli JFK w Nowym Jorku, przekształcono w wyjątkowy hotel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hotel powstanie w opuszczonym terminalu
Hotel powstanie w opuszczonym terminalu (dwell.com)
WP

Ciekawy projekt modernizacyjny przeprowadzono w Nowym Jorku. W opuszczonym terminalu lotniska międzynarodowego im. Johna F. Kennedy'ego powstał hotel TWA.

Budynek zbudowano w 1962 r., ale funkcje terminala stracił w 2001 r. Od tego czasu stał opuszczony i niewykorzystany. Obecnie na gości czeka 512 pokoi, których wnętrza inspirowane zostały tzw. "Erą odrzutową", czyli czasami, w których do użytku wprowadzono pierwsze samoloty rejsowe napędzane silnikami odrzutowymi.

WP

Aby oddać atmosferę tamtych czasów, w pokojach znajdują się stylizowane meble oraz wyposażenie, którego częścią są m.in. aparaty telefoniczne z obracaną tarczą.

Aby wyciszyć pomieszczenia, w hotelu zastosowano okna ze szkłem o grubości niemal 11,5 cm. Jest to drugi budynek na świecie, jeśli chodzi o grubość okien. Najgrubsze szkło zastosowane zostało w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Londynie.

Pokoje w hotelu TWA można rezerwować od 15 lutego. Ceny za dobę zaczynają się od 249 dol., czyli ok. 800 zł.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Warszawskie lotnisko Chopina zostanie zamknięte

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP