Trwa ładowanie...
do1gvze

Roboty w japońskim hotelu "Henn-na". Zostały... zwolnione

W 2015 r. w japońskim mieście Sasebo został otwarty hotel "Henn-na". Cały świat żył tą informacją, ponieważ zostały "zatrudnione" w nim roboty. Cztery lata później pojawiły się pewne komplikacje z cybernetyczną obsługą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roboty w japońskim hotelu "Henn-na"
Roboty w japońskim hotelu "Henn-na" (Youtube.com)
do1gvze

Nazwa japońskiego hotelu "Henn-na" oznacza "dziwny". Zdecydowanie do niego pasuje, ponieważ obsługa składa się głównie z robotów. Dzięki temu rozwiązaniowi koszty związane z wypłatą wynagrodzeń zmalały o 90 proc.

Hotel został otwarty na terenie parku rozrywki "Huis Ten Bosch". Goście mogą się tu poczuć jak w Holandii. Są typowe dla tego kraju krajobrazy: wiatraki, tulipany oraz kanały.

do1gvze

Na początku zatrudniono w obiekcie 80 robotów, następnie ich liczba zwiększyła się do 243. Przyciągały turystów jak magnes. Każdy chciał spędzić choć jedną noc w miejscu, które jest obsługiwane przez "cyborgi". Okazało się jednak, że w styczniu br., właściciel musiał "zwolnić" połowę z nich. Po czterech latach maszyny zaczęły komplikować gościom pobyt w hotelu, zwłaszcza w nocy. Roboty uaktywniały się na chrapanie i dopytywały, czy potrzebna jest pomoc.

Kolejną uporczywą kwestią jest to, że mechaniczni pracownicy docierali z walizkami do właściwych pokoi tylko w przypadku 20 proc. gości. Zaczęli również wolniej pracować, ponieważ nie byli aktualizowani.

Klienci Henn-na skarżyli się na ograniczenie automatów w rozumieniu komend głosowych. Inteligentne tulipany Churi teoretycznie miały spełnić wszystkie prośby gości. W praktyce gubiły się w poleceniach. Nie odpowiadały oraz same decydowały o tym, co w danej sytuacji zrobić.

do1gvze

Roboty miały przyciągnąć gości do hotelu oraz zaprezentować możliwości japońskich inżynierów. Jednak właściciel obiektu przyznał, że jeszcze za wcześnie, aby maszyny mogły zastąpić człowieka w tego typu branży. Powiedział, że wyciągnie naukę i poprawi funkcje "obsługi".

Źródło: businessinsider.com.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4

do1gvze

Podziel się opinią

Share

do1gvze

do1gvze