Trwa ładowanie...

Zwierzęta z gdańskiego zoo zapraszają w święta

Pingwiny wysiadujące jaja, popisujące się małpy czy śpiące do góry brzuchami pancerniki. Wszyscy mieszkańcy gdańskiego zoo czekają na odwiedziny przez cały okres świąt. Obiekt czynny jest codziennie, dlatego warto wybrać się tam przed Wigilią lub na świąteczny spacer.

Zwierzęta z gdańskiego zoo zapraszają w świętaŹródło: Gdański Ogród Zoologiczny
d3e7ybf
d3e7ybf

Gdańskie zoo w tym czasie odwiedzać można w godz. 9-15. Warto przyjść już rano, bo każdego dnia o godz. 9:30 odbywa się pokaz karmienia pingwinów. Pary tońców są już po rytuałach godowych i zaczęły wysiadywać jaja. Kolejna okazja do ciekawych obserwacji trafia się o godz.11:00. Wtedy trening medyczny mają foki.

Niezależnie od godziny małpy tylko czekają, by zaprezentować swoje umiejętności. Filip i Gryzelda - para gibbonów prym wiedzie w „gracji ruchu”, czyli brachiacji (charakterystyczny sposób poruszania się pośród wśród koron drzew za pomocą górnych kończyn).

Wizyta w zoo to okazja, by w ciepłym pawilonie ptaków i gadów podziwiać rozmaite, egzotyczne gatunki. Nawet przedstawiciele ssaków – pogodna rodzinka tamaryn cesarskich oraz śpiących do góry brzuchami pancerników – mają przydzielone tutaj swoje zimowe apartamenty.

Zimowe zapasy w spiżarniach

Spiżarki dla zwierząt są już świątecznie zapełnione. Dla wszelkich przeżuwaczy przygotowano zapasy siana w ogromnej stodole. Na strychach zgromadzono dla roślinożerców smakowitą liściarkę, czyli ususzone już latem gałązki klonowe, brzozowe, dębowe i wierzbowe. Na wszelkie egzotyczne ptactwo i drobne ssaki w zamrażarkach czekają truskawki, śliwki, wiśnie i jagody, a dla lutungów, wyjców i gerez mrożą się ich ulubione liście klonowe. Uzbierane żołędzie to dodatek do karmy saren, żubrów, jeleni i dzików.

d3e7ybf

Zwierzęta przygotowały się na zimę

Ssaki krajowe zmieniły już odcień sierści na zimowy. Seniorka niedźwiedzica – Cytra, z dostarczonych przez opiekunów gałęzi i słomy, przygotowuje sobie ciepłą gawrę. Odpowiednia dieta i zdumiewające zdolności aklimatyzowania się, czyli przystosowania się do odmiennych warunków środowiska, pozwalają słoniom, wielbłądom i innym egzotycznym mieszkańcom zoo na spacery podczas zimowych dni. Tylko gdzie ten śnieg? Zastanwiają się zwierzęta, wspominając piekną, ubiegłoroczną zimę.

Źródło: UMG

d3e7ybf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e7ybf