Madame Tussauds - figury woskowe reagują na rzeczywistość
Najsłynniejsze na świecie muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Londynie to obiekt, w którym spotkać możemy znanych ludzi z całego świata. Tylko tutaj bezpardonowo przytulimy się do Iron Mana, uściśniemy dłoń Stevena Spielbierga czy usiądziemy na kanapie obok Beatelsów. Podczas wizyty w stolicy Anglii warto zatrzymać się przy Bakers Street.
Najsłynniejsze na świecie muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Londynie to obiekt, w którym spotkać możemy znanych ludzi z całego świata. Tylko tutaj przytulimy się do Iron Mana, uściśniemy dłoń Stevena Spielbierga czy usiądziemy na kanapie obok Beatlesów. Podczas wizyty w stolicy Anglii warto zatrzymać się przy Baker Street i zobaczyć tę atrakcję.
Ale nie tylko w Londynie znajduje się ten obiekt. Madame Tussauds swoje filmie ma w ponad dwudziestu krajach świata, m.in.: Holandii, Chinach, Australii czy Stanach Zjednoczonych.
W środę,21 września, muzeum poinformowało, że rozdzieliło figury Angeliny Jolie i Brada Pitta w związku z informacjami o rozwodzie gwiazdorskiej pary. - W ten sposób zareagowaliśmy szybko na informację o ich rozstaniu oraz planach rozwodowych - mówi Nicole Fenner, rzeczniczka londyńskiego Madame Tussauds. Figury stanęły w muzeum dwa lata temu z okazji 50. urodzin aktora.
Following the news that has shocked celebrity watchers worldwide, we can confirm we have separated Brad Pitt and Angelina Jolie's figures. pic.twitter.com/2juLFaZJED
— Madame Tussauds (@MadameTussauds) 21 września 2016
To nie pierwszy raz, kiedy figury woskowe „reagują” na rzeczywistość. Najczęściej celebryci przebierani są, bo ich stroje wychodzą z mody, zmienia się też ich fryzury czy usuwa lub dodaje tatuaże. Często też dostosowuje się ich wygląd do danej okazji. Przed rozdaniem Oskarów w 2012 roku George Clooney został przebrany w hawajską koszulę. Miał wyglądać dokładnie jak postać, którą grał w filmie „Spadkobiercy" (za tę rolę był nominowany do nagrody). W 2007 roku Kate Moss, z okazji Londyńskiego Tygodnia Mody, została przebrana z małej czarnej w luksusową złotą suknię, a jej rozpuszczone włosy upięto, by lepiej pokazać wieczorowy makijaż. W grudniu gwiazdy często przebierane są też w obciachowe, świąteczne swetry.
W madame Tussauds rodzina królewska jest dopieszczana szczególnie. Książe Harry, który niegdyś ubrany był w tradycyjny granatowy garnitur, dziś nosi wojskowy strój sfinansowany przez Army Air Corps. Przed ślubem z Kate Middleton figura księcia Williama przebrana została natomiast w elegancki, niebieski garnitur. Strój królowej odświeżono w ubiegłym roku z okazji pobicia przez nią rekordu najdłużej panującej brytyjskiej monarchini.
Zdarzało się także, że z muzeum usuwano figury lub zastępowano je nowymi. Miało to miejsce np. w przypadku Justina Biebera. Powód? Artysta dorósł, a jego woskowa podobizna przedstawiała chłopca. Z muzeum usunięto także figurę Nicki Minaj, artystki, która przedstawiona była w wyzywającej pozie z wypiętymi pośladkami. Turyści robili sobie z nią zbyt wulgarne zdjęcia, dlatego zdecydowano o usunięciu figury. Najczęściej poddawaną renowacji lub zmieniająca miejsce figurą jest chyba postać Adolfa Hitlera. Gdy prezentowana była za szybą, to czasem nie było jej widać, gdyż szyba była opluwana. Innym razem dyktatorowi urwano głowę. W styczniu br. na prośbę organizacji The Jewish Journal of Greater Los Angeles, figurę Adolfa Hitlera usunięto z muzeum w Londynie.
Ilona Raczyńska