Trwa ładowanie...
d17wiqc

1 i 2 listopada. Cmentarze zamknięte. Do kiedy?

Decyzją rządu od soboty - 31 października do poniedziałku - 2 listopada cmentarze w Polsce będą zamknięte. Decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w piątek popołudniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cmentarze będą otwarte od 3 listopada
Cmentarze będą otwarte od 3 listopada (123RF, Fot: Adrian Wojcik)
d17wiqc

"Podjęliśmy decyzję, że w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później - Dzień Zaduszny, czyli sobota, niedziela, poniedziałek, cmentarze będą zamknięte" - poinformował w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Cmentarze zamknięte - jest wyjątek

Jak wynika z wyjaśnień zamieszczonych przez kancelarię premiera w mediach społecznościowych wyjątkiem będą jedynie uroczystości pogrzebowe zaplanowane na te dni.

d17wiqc

Premier podkreślił, że z decyzją czekano do ostatniej chwili, ale okazał się nieunikniona. Dodał, że to "ogromny smutek i przygnębienie", bo też bardzo chciał odwiedzić groby swoich bliskich. "To jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji, ale ponieważ niesie to ze sobą ogromne ryzyko, to uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie" - powiedział Morawiecki.

Cmentarze zamknięte od soboty, 31 października

Zwrócił się z prośbą o powstrzymanie się od wyjazdów poza miasta, ponieważ cmentarze i tak będą zamknięte, co znajdzie się w rozporządzeniu.

d17wiqc

W związku z ogłoszeniem decyzji tak późno, w piątkowe popołudnie na cmentarzach w całej Polsce można było spotkać prawdziwe tłumy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Wszystkich Świętych w czasie pandemii koronawirusa. Ekspert o tym, czego należy się obawiać

d17wiqc

Podziel się opinią

Share
d17wiqc
d17wiqc