Trwa ładowanie...
d137hg7
10 rzeczy, które szokują zagranicznych turystów w Polsce

10 rzeczy, które szokują zagranicznych turystów w Polsce

Mark jest Amerykaninem, który namiętnie podróżuje po świecie, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w mediach społecznościowych. Co najbardziej, jak sam mówi, zszokowało go w Polsce? Będziecie zaskoczeni.
Share
d137hg7

Pod szyldem "Wolters World" amerykański podróżnik Mark dzieli się z internautami (obserwującymi go w serwisie YouTube, na Instagramie i Twitterze) swoimi wrażeniami z wyjazdów. Poleca miejsca, które według niego warto zobaczyć, odradza te, które lepiej sobie odpuścić i informuje o najbardziej zaskakujących rzeczach, na jakie natknął się za granicą.

Youtuber po raz kolejny postanowił odwiedzić Polskę i, ogólnie mówiąc, przywiózł z niej bardzo dobre wspomnienia. Jak twierdzi, zwiedzanie kraju nad Wisłą "może być bardzo satysfakcjonującym, ale czasem szokującym przeżyciem dla turystów i podróżników". Niezależnie od tego, czy mowa o Warszawie, Krakowie, Gdańsku, czy Tatrach, Polska zadziwia przyjezdnych. Oto lista 10 rzeczy, które według Marka w największym stopniu szokują gości z zagranicy.

d137hg7

1. Wyraz twarzy Polaków. Zdaniem rozbawionego Amerykanina, nasze buzie są pozbawione emocji, ani smutne, ani wesołe, po prostu martwe. Co, jak twierdzi Mark, bardzo dobrze wróży Polkom, które chciałyby zrobić karierę w modelingu. Modelki na wybiegu nie mogą przecież zdradzać emocji.
2. Religijność "biało-czerwonych". Podczas gdy inne kraje zamieniają kościoły na mieszkania, hotele i bary, krajanie budują jeszcze więcej kościołów. I ciągle do nich chodzą!
3. Wielkość zniszczeń po II wojnie światowej. Mówiąc o tym, Mark poleca wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego.
4. Niezrozumiałość i nieczytelność języka polskiego. Podróżnik poleca przed przyjazdem nauczyć się magicznej formuły (bardziej przydatnej w Czechach niż w Polsce, o czym Mark chyba nie wie) "Dwa piwa prosim", która "naprawdę otwiera ludzi".
5. Doświadczenia kulinarne. Polacy, według Amerykanina, kochają "swoje ziemniaki i swoją kapustę". I serwują je do wszystkich dań (szkoda, że nie informuje, czy dostał je też do sernika…). Kiedy sprytny podróżnik – wiedząc, że bez względu na to, co zamówi, na obiad i tak dostanie kapustę – poprosił o gołąbki, na talerzu wylądowały one z puree ziemniaczanym. Niestety, nie przechytrzył totalitarnego jedzeniowego systemu. Ale za to jak się uśmiał! Boki zrywać, naprawdę.
6. W Polsce nie ma zbyt wielu turystów. Zwiedzając ten kraj, goście mogą się więc, zdaniem "eksperta", poczuć naprawdę wyjątkowo. No, może nie w Krakowie, gdzie przyjeżdża ok. 10 mln gości rocznie, ale ogólnie to tak.
7. Niskie ceny. Tanio jest od Bałtyku do Tatr i to jest po prostu super. Nic dodać, nic ująć.
8. Naturalne piękno Polski. Mark nie mówi tu o kobietach pięknych od urodzenia, lecz o zachwycających przyrodniczo terenach, które można podziwiać, przemieszczając się po kraju pociągami. Niezbyt szybkimi, ale co tam.
9. Rynki w polskich miastach. Od Wrocławia po Lublin – po prostu poezja. Zadziwiające, że Polska to nie tylko tereny rolnicze. Brawo, Mark.
10. Brak dobrej obsługi klienta. Krótko mówiąc – dostaniesz jedzenie, ale na przyjemne doświadczenia nie licz.

Co sądzicie o tym zestawieniu?

d137hg7

Podziel się opinią

Share
d137hg7
d137hg7