ycipk-3zkd2h

150 osób ewakuowanych z lotniska. Turysta zapomniał o bagażu

Pozostawiony bez opieki bagaż był przyczyną ewakuacji na wrocławskim lotnisku w niedzielę. Za gapiostwo turysta został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż Graniczna przypomina podróżnym o zachowaniu zdrowego rozsądku i niepozostawiania bez opieki bagaży
Straż Graniczna przypomina podróżnym o zachowaniu zdrowego rozsądku i niepozostawiania bez opieki bagaży (straż graniczna)
ycipk-3zkd2h

Dyżurni pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach, otrzymali informację o pozostawionym bez opieki bagażu. Turkusowa walizka stała obok jednego ze sklepów w hali ogólnej terminala. - Analiza ryzyka nie pozwoliła jednoznacznie wykluczyć zagrożenia, zwłaszcza, że pomimo wielokrotnych informacji, nikt nie zgłosił się po bagaż - poinformował kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - W związku z istniejącym zagrożeniem, konieczne było wprowadzenie pełnej procedury stosowanej w tego typu wypadkach. We wskazany rejon skierowano patrol pirotechniczno-interwencyjny.

Po wstępnym rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym i w porozumieniu ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w porcie, sztab kryzysowy podjął decyzję o całościowej ewakuacji lotniska. Ewakuowano około 150 osób.

Walizka została prześwietlona przez funkcjonariuszy SG urządzeniem rentgenowskim, użyto także psa szkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. W wyniku podjętych czynności nie stwierdzono zagrożenia.

ycipk-3zkd2h

Po zakończeniu ewakuacji, do punktu informacyjnego zgłosił się właściciel pozostawionego bagażu, którym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Podróżny wyjaśnił, że przyczyną całego zajścia był zwykły pośpiech i gapiostwo. Za pozostawienie bagażu bez opieki na podróżnego nałożono mandat karny w wysokości 500 zł. Na szczęście ewakuacja nie spowodowała utrudnień ani opóźnień w ruchu lotniczym.

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Zobacz też: Wielka ewakuacja w Białymstoku.

ycipk-3zkd2h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3zkd2h

ycipk-3zkd2h
ycipk-3zkd2h