Trwa ładowanie...

Air Cairo - loty z Polski do Egiptu

W przyszłym tygodniu ruszają połączenia linii lotniczych Air Cairo z Polski do Egiptu. Przewoźnik, który do tej pory obsługiwał w naszym kraju wyłącznie czartery, uruchamia w styczniu regularne rejsy znad Wisły do kraju Faraonów. Do Hurghady i Sharm el-Szejk polecimy z dwóch polskich lotnisk – Warszawy i Katowic.

Air Cairo - loty z Polski do EgiptuŹródło: slava296 - Shutterstock
dneed33
dneed33

W przyszłym tygodniu ruszają połączenia linii lotniczych Air Cairo z Polski do Egiptu. Przewoźnik, który do tej pory obsługiwał w naszym kraju wyłącznie czartery, uruchamia w styczniu regularne rejsy znad Wisły do kraju Faraonów. Do Hurghady i Szarm el-Szejk polecimy z dwóch polskich lotnisk – Warszawy i Katowic.

Loty do Hurghady zarówno z Warszawy, jak i Katowic rozpoczną się 16 stycznia i będą obsługiwane raz w tygodniu - w piątki. Ze stolicy polecimy do Egiptu o godz. 8:00, a ze Śląska o godz. 18:45. Połączenia do *Szarm el-Szejk *wystartują natomiast 20 stycznia i będą odbywać się we wtorki, w tych samych godzinach. Jak informuje lotnisko Chopina, rejsy obsługiwane będą przez Airbusy A320 zabierające na pokład 177 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży.

Ile kosztuje przelot do Egiptu z Air Cairo?
Bilety na sezon zimowy z Warszawy do Hurghady kosztują od 308 dolarów (1116 zł), a bilet powrotny z Hurghady do Warszawy od 60 dolarów (218 zł). Łącznie zapłacimy więc od 1334 zł. Za bilety do Szarm el Szejk zapłacimy podobnie. Do kwoty należy dodać koszt transportu z lotniska do hotelu.

Hotele w Egipcie na własną rękę
Decydując się na wyjazd do Egiptu na własną rękę do wyboru mamy noclegi w apartamentach, hostelach i hotelach. Za apartament dla dwóch osób bez wyżywienia, 5 minut jazdy od centrum Hurghady, zapłacimy od 450 zł za tydzień. Pokój w hotelu * z widokiem na morze i śniadaniem kosztuje od 650 zł za tydzień. Za pokój w hotelu ** z widokiem na morze i 2 posiłkami dziennie zapłacimy od 850 zł, czyli 425 zł za osobę, co wraz z przelotem daje nam 1759 zł za osobę bez transferów z lotniska.

dneed33

Ile kosztują wczasy w Egipcie z biurem podroży?
Za wczasy z biurem podróży – hotel * z dwoma posiłkami dziennie, z przelotami (Warszawa, Katowice) i transferami – zapłacimy w styczniu od *1329 zł, czyli mniej więcej tyle samo, co za sam przelot z Air Cairo. Jeśli dopłacimy i wykupimy wakacje za 1990 zł, wypoczniemy w hotelu z opcją all inclusive, także z wylotem z Warszawy/Katowic.

Trudno się spodziewać, że bilety Air Cairo zainteresują Polaków jeżdżących do Egiptu po słońce i wypoczynek. Oferty biur podróży są atrakcyjniejsze cenowo, a turysta nie musi się martwić sprawami organizacyjnymi. Połączenia Air Cairo przyciągną natomiast z pewnością osoby, dla których Szarm el Szejk czy Hurghada będą jedynie przystankiem w dalszej podróży bądź miejscem jej zakończenia. Bilet z Egiptu do Polski za 60 dolarów jest opcją wyjątkowo atrakcyjną.

if/udm

dneed33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dneed33