Trwa ładowanie...
d4meeay

Aleja Róż i Zakochanych

Największe atrakcje
Aleja Róż i Zakochanych
Kraj
http://www.rewal.net.pl
Źródło: http://www.rewal.net.pl

Aleja Róż i Zakochanych – lokalizacja

Aleja Róż i Zakochanych w Rewalu mieści się w sercu miejscowości. Ciągnie się dwoma, niezwykle malowniczymi alejkami wzdłuż wybrzeża, tuż nad plażą, którą niektórzy określają jako jedną z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim albo jako polską riwierę.

Warto odwiedzić to miejsce, aby zaczerpnąć jak najwięcej morskiego powietrza i poczuć zapach prawie 150 gatunków róż, które tworzą tu romantyczną i niepowtarzalną aurę. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wypoczynek we dwoje niż spacer urokliwą, rewalską Aleją Róż i Zakochanych z drugą połówką o zachodzie słońca. W okalającym alejkę parku możemy też podziwiać egzotyczne krzewy i drzewa. Cały teren alejki jest starannie pielęgnowany.

Aleja Róż i Zakochanych – miejsce idealne na romantyczny wieczór

Poza zapachem wielu gatunków róż i unikatową atmosferą morza, gdzie jedziemy na wypoczynek i relaks, rewalską Aleję Róż i Zakochanych zdobią niepowtarzalne pomniki, w tym Romea i Julii oraz Małego Księcia i jego Róży. Postacie Romea i Julii, jak i Małego Księcia są naturalnej wielkości. Para siedzi na ławce wśród malowniczego parku i wymienia czuły pocałunek. Całość została odsłonięta w 2010 roku i cieszy oczy turystów przebywających w Rewalu w sezonie, jak i po jego zakończeniu.

Rewal najlepiej odwiedzić w sezonie turystycznym od czerwca do sierpnia. Jednak jeśli zależy wam na spokojnym wypoczynku bez tłumów turystów, z pewnością znajdziecie dogodny hotel dla siebie także poza sezonem.

Aleja Róż i Zakochanych – co zobaczymy w pobliżu?

Najlepsza forma zwiedzania tej części Pomorza Zachodniego jest niewątpliwie Nadmorska Kolejka Wąskotorowa, która wizie nas po takich nadmorskich miejscowościach jak Pogorzelica, Niechorze z przepiękną plażą czy Trzęsacz ze słynnymi ruinami kościoła. Blisko stąd mamy też do Pobierowa, Kołobrzegu, czy Międzyzdrojów.

Aleja Róż i Zakochanych w Rewalu - nie tylko dla turystów

W Alei Róż i Zakochanych umieszczono także dwie ciekawe tablice informacyjne. Na jednej z nich możemy przeczytać piękne wyznania miłości w kilkudziesięciu językach, na innej zaś znaczenie i symbolikę różnych gatunków kwiatów, bo jak wiadomo – ukochanej kobiecie można dać nie tylko róże. Miejsce jest niezwykle popularne także wśród okolicznych par młodych, które chętnie realizują tutaj niepowtarzalne sesje ślubne, Aleja Róż i Zakochanych to idealne miejsce na pamiątkowe zdjęcia znad morza.

Aleja Róż i Zakochanych
Czas lotu / jazdy samochodem

Na lotnisko w Szczecinie lecimy z Warszawy godzine. Samochodem z Gryfina 20 min., a z Kołobrzegu około 40 min.

Strefa czasowa

UTC + 1 godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Całodobowo, atrakcja w centrum miejscowości.

Ceny biletów

Wstęp wolny, Aleja Róż i Zakochanych należy do terenów zielonych miejscowości.

Orientacyjna odległość

Około 500 metrów od centrum.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4meeay
d4meeay
d4meeay