Trwa ładowanie...
NetFactory
05-08-2016 15:02

Niechorze - piękny zakątek Wybrzeża Rewalskiego

Niechorze leży w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal. Razem z Pogorzelicą, Pobierowem, Pustkowem, Trzęsaczem, Rewalem i Śliwinem należy do malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego. Miejscowość jest otoczona z dwóch stron przez wodę, bowiem ulokowana jest między Morze Bałtyckim z północy, a jeziorem Liwia Łuża od południa.

Niechorze - piękny zakątek Wybrzeża RewalskiegoŹródło: Netfactory
d30rj3t
d30rj3t

Niechorze leży w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal. Razem z Pogorzelicą, Pobierowem, Pustkowem, Trzęsaczem, Rewalem i Śliwinem należy do malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego. Miejscowość jest otoczona z dwóch stron przez wodę, bowiem ulokowana jest między Morzem Bałtyckim z północy a jeziorem Liwia Łuża od południa. Miejscowość zamieszkuje ok. 1000 stałych mieszkańców.

Niechorze jest typowym kurortem wypoczynkowym, dobrze przygotowanym każdego sezonu na przyjazd turystów. Baza noclegowa jest zróżnicowana, tak więc każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie miejsce, bez względu na zasobność portfela.

Panorama Niechorza:
[

Niechorze.pl
Niechorze.pl

]( http://www.niechorze.pl/ )

d30rj3t

Nadmorskie wybrzeże wzdłuż Niechorza to przede wszystkim piaszczysta plaża ze 100-metrowym strzeżonym kąpieliskiem, ale też wysoki klif, na którym dumnie stoi zabytkowa latarnia morska wybudowana w 1866 r. i obecnie udostępniona zwiedzającym. Miejscowość już pod koniec XIX w. zyskała miano kąpieliska i z biegiem lat stawała się coraz popularniejsza.

Dawna nazwa miejscowości to Nansin, zaś pierwsze informacje o wiosce pochodzą z XIV wieku. Stare kroniki trzęsackiego pastora wskazują, że pierwsi ludzie osiedlili się tutaj już w 1180 r. W przeszłości istniały dwie miejscowości o nazwie Groß-Horst (Duże Niechorze) oraz Klein-Horst (Małe Niechorze), jednak 1923 r. połączono je i od tamtego momentu funkcjonowały jako jedna miejscowość o nazwie Horzewo. Dopiero w 1947 r. zmieniono ją na Niechorze. Ważnym wydarzeniem było otwarcie w 1896 r. linii _ Gryfickiej kolei Wąskotorowej _, łączącą Niechorze z Gryficami.

Zobacz także: Trzęsacz - jedyne takie miejsce w Europie

Wśród atrakcji, które mogą zobaczyć turyści, jest przystań rybacka, Motylarnia czy Muzeum Rybołówstwa. Można także wsiąść do zatrzymującej się w miejscowości odremontowanej linii Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, którą dostaniemy się do innych miejscowości w okolicy. Osoby lubiące kontakt z przyrodą mogą zaplanować sobie długie spacery w rezerwacie Liwia Łuża, który obejmuje linię brzegową jeziora.

Dla preferujących aktywne spędzanie czasu czekają 3 szlaki turystyczne, które można pokonać pieszo lub rowerem. Ponadto na terenie miejscowości stworzono kompleks sportowy, który posiada m.in. boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, korty tenisowe i skatepark.
wg

d30rj3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rj3t