Trwa ładowanie...
d31dxsu

Amerykanka chce odwiedzić wszystkie państwa świata

Cassie De Pecol z miasta Washington w stanie Connecticut ma 27 lat i w ciągu 15 miesięcy 254 razy leciała samolotem. W tym czasie odwiedziła 180 państw i terytoriów. Wciąż jej mało. Chce pobić rekord świata i najprawdopodobniej zrobi to bez problemu. Na liście brakuje jej 16 państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykanka chce odwiedzić wszystkie państwa świata
(Expedition 196)
d31dxsu

*Cassie De Pecol z miasta Washington w stanie Connecticut ma 27 lat i w ciągu 15 miesięcy 254 razy leciała samolotem. W tym czasie odwiedziła 180 państw i terytoriów. Wciąż jej mało. Chce pobić rekord świata i najprawdopodobniej zrobi to bez problemu. Na liście brakuje jej 16 krajów. *

Amerykanka na pomysł wpadła w dniu swoich 25 urodzin. Długo nie czekała na realizację - w podróży jest od lipca 2015 roku. Chce w jak najkrótszym czasie odwiedzić 193 suwerenne państwa oraz trzy nieuznawane: Tajwan, Kosowo i Palestynę. Ma na to jeszcze ok. 40 dni.

*W Polsce była w październiku 2015 r. *Zachwyciły ją warszawskie kamienice. - Byłam tam tylko kilka dni, ale słyszałam, że jest wiele pięknych miejsc do zobaczenia poza miastem - napisała na Instagramie.

d31dxsu

Cassie na podróż pod nazwą Expedition196 wydała już prawie 200 tys. dolarów (ok. 780 tys. zł). W tej cenie znalazły się 254 loty. Większą część budżetu pokrywają sponsorzy. O noclegi też nie musi się martwić, bo w wielu hotelach śpi za darmo, a raczej w zamian za promocję na Instagramie. Jej konto na tym portalu społecznościowym śledzi już ponad 20 tys. osób.

W trakcie podróży Cassie często wraca do Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu odwiedziła Nowy Jork, by wyrobić kolejny paszport i ubiegać się o kolejne wizy. Do zobaczenia zostały jej jeszcze m.in.: Izrael z Palestyną, Sudan, Nigeria, Kongo, Libia, Liberia, Czad, Republika Środkowej Afryki, Kamerun, Jemen, Syria.

Ilona Raczyńska

d31dxsu

Podziel się opinią

Share

d31dxsu

d31dxsu