Trwa ładowanie...

Apel do rządu o otwarcie stoków narciarskich. "Chcemy na stok!"

Na Facebooku pojawiła się akcja o nazwie "Chcemy na stok!", za którą stoją właściciele kilkudziesięciu stacji narciarskich w Polsce. Wydarzenie ma być apelem do rządu o to, aby stoki narciarskie mogły od 18 stycznia zostać otwarte. "Zamknąć stoki to tak jak zamknąć lasy!" - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Share
Wyciąg narciarski w Białce Tatrzańskiej Wyciąg narciarski w Białce Tatrzańskiej Źródło: Getty Images
d2zaavb

Decyzja o przedłużeniu obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa przyprawia właścicieli stoków narciarskich o białą gorączkę. Rząd postanowił, że przedsiębiorcy z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej nie ruszą ze swoją działalnością co najmniej do końca stycznia.

Apel do rządu - "Chcemy na stok!"

"Miłościwie nam panujący nie doceniają nas, a jesteśmy ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Usłyszcie nasz głos z MOCĄ GÓR !!! Identyfikujemy się z Wami – tak samo mamy ograniczenia dostępu do miejsc, gdzie realizujemy swoje pasje, uprawiamy sporty zimowe" - czytamy w opisie wydarzenia zaplanowanego na Facebooku na 18 stycznia.

Akcja cieszy się coraz większą popularnością, a do wydarzenia dołączają przedstawiciele kolejnych stoków narciarskich. W zakładce "dyskusje" na profilu wydarzenia widać, jak wiele stacji narciarskich udostępniło wydarzenie na swoich profilach.

d2zaavb

"Wczorajsza decyzja rządu również nas zaskoczyła i zasmuciła. Nasze trasy są przygotowane i czekają na zielone światło, o które wraz z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi i całą branżą wciąż walczymy. Czujemy się kolejny raz oszukani, ale się nie poddajemy i będziemy na Was czekać z uśmiechami i perfekcyjnie przygotowanymi trasami 1 lutego" - piszą przedstawiciele Czarnego Gronia na swoim profilu na Facebooku.

"Chcemy na stok" - ponad 17 tys. reakcji na wydarzenie na Facebooku

"Nie dajmy się!" - czytamy pod linkiem udostępnionym na profilu Tatry Super Ski. "Kto razem z nami?" - pyta Stacja Narciarska Kazimierz. Właściciele stoków narciarskich wychodzą z założenia, że tylko razem są w stanie przeciwstawić się decyzjom rządu i namawiają kolejne osoby do dołączenia do akcji. Na wydarzenie na Facebooku zareagowało już ponad 17 tys. użytkowników.

Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zaavb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zaavb
d2zaavb