Trwa ładowanie...

Synowie Jadwigi Emilewicz na stoku narciarskim. Nie mieli aktywnej licencji sportowej

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd restrykcjami, ze stoków narciarskich mogą obecnie korzystać jedynie zawodowi sportowcy, posiadający licencję PZN. Jak widać, od tej zasady istnieją pewne wyjątki, bo we wtorek, 5 stycznia na stoku w miejscowości Suche pod Poroninem widziano rodzinę byłej wicepremier, Jadwigi Emilewicz.

Jadwiga EmilewiczJadwiga EmilewiczŹródło: PAP
d3wn3y8
d3wn3y8

Rodzina byłej wiceminister 5 stycznia pojawiła się w strojach narciarskich na stoku narciarskim w Suchem pod Poroninem. Jak ustalił portal "TVN24", synowie Jadwigi Emilewicz nie mieli wówczas aktywnych licencji sportowych, które wymagane są do uprawiania sportu w czasie obostrzeń.

Synowie Jadwigi Emilewicz bez licencji na stokach

Przewodniczący komisji licencyjnej PZN, Jakub Michalczuk potwierdził, że jeżeli na dostępnej w internecie liście nie znajduje się nazwisko danej osoby, oznacza to, że nie ma ona aktywnej licencji sportowej.

Licencje synów Emilewicz pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) dopiero 7 stycznia. Okazało się, że na liście osób mogących korzystać ze stoku wynajmowanego przez szkółkę narciarską, gdzie trenowali synowie Emilewicz, znajduje się także nazwisko samej wicepremier.

Emilewicz utrzymuje, że nie złamała obostrzeń

Jadwiga Emilewicz zapytana o to, dlaczego jej nazwisko jest na liście osób mogących korzystać ze stoku, powiedziała, że porusza się jedynie na ski tourach, ale "nigdy nie na stoku, gdzie odbywają się treningi". Utrzymuje, że nie złamała obostrzeń, a jej synowie startują w zawodach od lat.

d3wn3y8

Źródło: "TVN24"

Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wn3y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wn3y8